okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve kripto için korkutan “buz çağı” tahmini

Bitcoin ve kripto için korkutan “buz çağı” tahmini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası için daha önce yapılan “kripto dışı” yorumları yerine şimdi “kripto buz çağı” mı yaşanıyor soruları soruluyor. Uzmanların değerlendirmesine bakalım.


Bitcoin ve kripto için korkutan “buz çağı” tahmini

Yılın ilk çeyreğinde, dünyanın lider kripto para borsalarından birinde işlem hacmi yüzde 44 oranında düştü. Buna paralel olarak kripto para piyasasına olan ilgi de azalmaya devam ediyor.

ABD’nin en büyük kripto borsası olan Coinbase net 430 milyon dolar kayıp açıklarken, borsanın hisse senetleri de bir gecede yüzde 15.6 düştü. Bu analistlerin beklentilerinden de çok kötü bir gelişme.

Coinbase, tam da Bitcoin’e olan ilginin zirve yaptığı Nisan 2021 döneminde halka açılmıştı. Şimdi en büyük kaybı işlem ücretleri alanında yaşıyor. Burada tam yüzde 35’lik bir düşüş var ki şirketin ana kaybı bu alanda. Yine de Coinbase bu kayıpların “kalıcı” olmasını beklemediğini açıkladı.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin ve kripto için korkutan “buz çağı” tahmini

Bu ve diğer gelişmeler üzerinde uzmanlar şimdi yeni bir konuyu tartışılıyor. Kripto alanındaki gerileme “kripto kışının” da ötesine geçerek “kripto buz çağına” mı dönüştü?

Mesela, lider kripto para Bitcoin şu an 31,000 dolar civarında işlem görüyor. Bu Kasım 2021’de gördüğü değerin yarısından da aşağı bir seviye. En büyük ikinci kripto para olan Ethereum için de benzer bir durum söz konusu. Solana ve Terra gibi projeler için çok daha kötü bir gidişata sahip.

Böyle bir ortamda ticaret platformu eToro’nun piyasa analisti Simon Peters şöyle diyor:

“Kripto para yatırımcılarının en büyük endişesi bu düşüşün ne zaman biteceği ile ilgili. Piyasa, Batı dünyasında yükselen enflasyonu bastırmak için tasarlanan faiz artırımlarının ardından uygun seviyelerin nerede olduğuna karar vermek için mücadele eden yatırım piyasalarının daha geniş bir sıkıntısına yakalanmış durumda.”

Bu sözlerine ek olarak Bitcoin’de yaşananların 1929 yılındaki çöküşe benzediğini söylüyor.

İlgili – LUNA’daki %80 çöküş üzerine Binance, Terra ve UST’yi engelledi

İlginçtir ki bu “kripto buz çağı” tam da büyük oyuncuların geldiği ve olayı ciddiye almaya başladığı bir ortamda yaşanıyor. Wall Street’te JPMorgan Chase, Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi devler artık kripto alana odaklanan ekipler kurdu. Coinbase ise kripto işlemlerin artık yarısının kurumsallar tarafından gerçekleştiğini açıklamıştı.

Bitcoin ve kriptoya darbe vuran başka bir gelişme ise başta Biden yönetimi olmakla düzenleyicilerin artık bu alanda ciddi adımlar atması ve düzenleme girişimleri. Sonuç olarak piyasada düşüş durana kadar “buz çağı” endişeleri de devam edecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.