1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra’dan sonra sıradaki hedef Tron mu? TRX coin hareketli!

Terra’dan sonra sıradaki hedef Tron mu? TRX coin hareketli!

Terra’dan sonra sıradaki hedef Tron mu? TRX coin  hareketli!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra (LUNA) ve UST coinin yerle bir olmasından sonra piyasalarda gözler Tron (TRX) ve USDD coine çevrildi.

Terra’dan sonra sıradaki hedef Tron mu? TRX coin hareketli!

Son 48 saattir Terra (LUNA) %97,32 oranında değer kaybetti. Binance borsası LUNA coin çekimlerini askıya aldı. Kripto para piyasalarında şimdi konuşulan yeni senaryo ise sıradaki hedefin Tron’un yeni stablecoini USDD olabileceği yönünde.

Sıradaki hedef USDD olabilir mi?

Terra’nın UST’sine benzer şekilde Tron ağı da bir süre önce algoritmik stablecoin USDD’yi piyasaya sürdü. Tron kurucusu Justin Sun, Binance borsasında TRX short işlemlerinin %100 APR oranını geçmesi sonrası, bir sonraki hedefin kendileri olabileceği yönünde paylaşımda bulundu.

Justin Sun, böyle bir durumla karşılaşmaları halinde 2 milyar dolarlık bir rezerv ile short işlemlere karşılık vereceklerini deklare etti.

tron justin

Kripto para piyasasında son yaşanan düşüş hareketinde pek çok stablecoin küçük miktarlarda da olsa değer kaybı yaşadı. Öte yandan, piyasanın devleri, USDT, USDC ve BUSD kuvvetli duruşlarını sürdürüyorlar. Ancak Terra’nın UST’si 0,30 dolara kadar gerileyerek adeta çöktü.

Tron ağının stablecoini USDD 270 milyon dolarlık marketcap değeri ile şimdilik stabiletisini koruyor. Bununla birlikte Tron Dao Rezervi 10 milyar dolarlık gücü ile stablecoininin arkasında duracak gibi görünüyor.

Yazı anında TRX coin, son 24 saatlik süreçte %5,38 oranında gerileyerek 0,070 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bu noktada TRX’in gün içerisinde 0.063 dolara kadar düştüğünü, ancak tekrar toparlanmayı başardığını söylememiz gerekir.

İlgili: Tron TRX coin haber gündem gelişmeler

Etiketler: