SUN coin nedir? SUN/USD yorum ve geleceği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SUN coin nedir? SUN coin yorumları nasıl? SUN coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vaad ediyor mu? SUN coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

SUN coin yorum

 

1 Sun coin kaç dolar?

Sun coin yorumları ve geleceği ile ilgili fiyat tahminlerine geçmeden önce Sun coin nedir, inceleyelim.

SUN coin nedir?

Sun, Tron blockchaini üzerinde merkeziyetsiz bir borsa ve stabil coin değiştokuş protokolü. Tron DeFi ekosisteminin büyümesine destek amacı ile geliştirilen SUN zincir üstü değiş tokuş, stabil coin havuzu ve kullanıcıların yönettiği likidite madenciliği imkanı sunuyor.

SUN token sahipleri yönetişim haklarına sahip oluyor ve tokeni platformdaki stake için kullanıyor.

SUN i.o yerel tokeni olarak SUN platform yönetişiminin, tekrar satın almanın ve ödülleri yakmanın, likidite sağlayıcılarına ödül vermenin ve diğer pek çok işlevin çok önemli bir parçası.

SUN i.o platformu TRON’un, üç ana işlev olan değiş tokuş, token madenciliği ve kendi kendine yönetişim gibi işlevleri yerine getirdiği ilk hepsi bir yerde platformu. SUN platformunun çoklu bir yönetişim tokeni olarak SUN (Curve DAO’nun CRV’si ve Ellips’in EPS tokeni ne benzer), sahiplerine, oylama, yönetime katılma, değer yakalama, stake ödülleri gbi çok çeşitli ayrıcaıklar sunuyor.

Topluluk ve açık kaynak akıllı sözleşmelere bağlı olarak SUN i.o, merkeziyetsiz likidite madenciliği yoluyla TRON halk zincirinde, diğer birkaç DeFi projesi ile bağlantı sağladı. Likidite madenciliği demek kripto kullanıcılarının varlıklarının DEX borsasına, ödül karşılığında ödünç vermeleri demek.

Çeşitli işlem protokolleri kullanan SUN i.o birleşik bir DEX eko sistemini daha iyi bir işlev modeli, daha iyi kazanımlar ve güvenlik ile birlikte geliştirmeyi hedefliyor. Token ayrıca kullanıcıları farklı yollarla teşvik ediyor, mesela  işlem ücretleri likidite pazarını oluşturanlara ödül olarak veriliyor, SUN coin ödülleri stake ediliyor ve LP token likidite madencliği yapılıyor.  Bir likidite havuzu (LP),  kripto paraların yada tokenlerin akıllı sözleşmeler ile kilitli kalması ve böylelikle DEX üzerinde iki farklı varlığın alım satımı anlamına geliyor.

Tüzüğüne göre SUN i.o zincir üstü değiş tokuşlar, stabil coin değiş tokuşları likiidte madencilği ve daha fazlasını TRON zincirinde gerçekleştiriyor ve bu şekilde bireylere pek çok hizmet sunuyor şöyleki:

Tokenler arasında etkin ve güvenilir alım satımın daha iyi fiyatlar ile gerçekleşmesi için –SunSwap

Daha az değer kaybı ve maliyet ile stabilcoinler arasında ile yararlı değiş tokuşların gerçekleşmesi için –stabilcoin havuzu

Kullanıcıların yönettiği arttırılabilen likidite madenciliği- yönetişim madenciliği

SUN token stake ödülleri-oylama ile elde edilen ödüller (veSUN)

SunSwap yeni protokolü, tekrar satın alma ve DEX deki işlem ücretlerinden alınan ödüllerin belli bir miktarını yakma işlemini sürdürüyor.

Tekrar alım metodu: Akıllı sözleşmeler yoluyla,işlem ücretlerinin belli bir oranı ( her işlemden 0.05% ) LP tokenlere ayrılıyor. Daha sonra bu tokenler SuN ile bir değiş tokuş oranı ile değiş tokuş yapılyor ve yakılmak için belli bir adreste tutuluyor.

Yakma metodu: Belirli bir adreste tutulan SUN token, her ay bu tokenlerin TRON’un karadeliklerine taşınması yoluyla yakılıyor. Kriptopara yakma işi  bu tokenlerin bir kesiminin özel anahtar olmadan cüzdana gönderildiği zaman oluyor. Bunun anlamı da sonsuza kadar bu tokenlerin yok olması. Tokenler genellikle  piyasa değerini arttırmak için yakılıyor.

SUN sayısız karışık blockchain ağları ile bağlantı kuruyor ve çapraz zincir değiş tokuşunu da gerçekleştiriyor. Coin aynı zamanda kullanıcılarına, farklı blockchainler üzerinde varlıkların, uygun maliyetli  ve güvenli bir şekilde değişimini sağlıyor.

SUN platformunda kullancıların, JustSwap’de madenciliğe katılmak için TRX ve LP tokenlere ihtiyacı oluyor. Daha sonra yapacakları işlem ise çok basit,ilgili madencilik havuzını seçmek ve madencilik için yeterli olacak token miktarını yatırmak.

Bu havuzlar da şu şekilde: SUN/TRX LP, JST/TRX LP, USDT/TRX LP, ve TRX

Her havuzun aynı miktarda SUN ürettiği söyleniyor ve madencilik 14 gün içinde tamamlanıyor.

SUN coin fiyat grafiği yorumu

sun coin SUN coin nedir? SUN/USD yorum ve geleceği

Sun coin yatay bir kanalda hareket ediyor. Kripto paranın yükselebilmesi için öncelikle kanal direncini kırması, hemen ardından da 200 günlük EMA’yı kendine destek etmesi gerekiyor.

İlgili- Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

SUN coin geleceği ve fiyat tahmini 2024, 2025 – 2030

Kripto para fiyat tahminlerine göre, SUN coin 2025 yılında 0.02 doları geçebilir. 2030 yılında ise 0.06 doları geçmesi bekleniyor.

İşte, gelecek yıllarda SUN coin fiyatında görülebilecek seviyeler:

Year Minimum Price Average Price Maximum Price
2024 $0.0128 $0.0145 $0.0151
2025 $0.0176 $0.0204 $0.0216
2026 $0.0229 $0.0257 $0.0269
2027 $0.0229 $0.0257 $0.0269
2028 $0.0283 $0.0314 $0.0327
2029 $0.0402 $0.0439 $0.0444
2030 $0.0581 $0.0620 $0.0622
2031 $0.0820 $0.0842 $0.0856
2032 $0.11 $0.11 $0.12

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
SUN coin nedir? SUN/USD yorum ve geleceği
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.