1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Justin Sun yine neler çeviriyor? – Tron, “Ethereum katili” yerine ETH kopyası…

Justin Sun yine neler çeviriyor? – Tron, “Ethereum katili” yerine ETH kopyası…

Justin Sun yine neler çeviriyor? – Tron, “Ethereum katili” yerine ETH kopyası…
0

Justin Sun yine neler çeviriyor? Öyle görünüyor ki bu aralar Ethereum’un DeFi başarısını kopyalamaya çalışıyor. Bunu nasıl yapmaya çalıştığına bakalım. Sun ayrıca kendi DeFi projelerinin ETH’den daha iyi olduğunu da iddia ediyor.


Justin Sun, Tron’da “Ethereum katili” yerine ETH kopyası yapıyor

Tron’un kurucusu Justin Sun, kısa süre önce yeniden gündem olmuştu. Sebebi ise Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruydu. Bu tweette ne dediğine bakalım.

Justin Sun (@justinsuntron): “TRC-USDT, 30 Ağustos 2020’den bu yana Günlük İşlem Sayısında ERC-USDT’yi geçti.”

Justin Sun yine neler çeviriyor? - Tron, “Ethereum katili” yerine ETH kopyası...

Tron, Ethereum DeFi’deki başarısını taklit etmeye çalışıyor

Şimdi öyle görünüyor ki “Ethereum katili” diye adlandırılan Tron, Ethereum’un DeFi alanındaki başarısını taklit etmeye çalışıyor.

koinmedya_brave

Justin Sun da kısa süre önce düzenlenen “LA Blockchain Zirvesi”nde bununla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Tabii Tron’daki DeFi ile ilgili gelişmeleri takip eden insanlar için bu açıklamalar sürpriz olmamıştı.

Crypto News Flash’in haberine göre, JustSwap (Uniswap’in eşdeğeri) ya da JUST (MakerDAO’nun eşdeğeri) gibi klonlanmış DeFi protokollerinin çıkmasından bu yana Sun da ne istediğini açık bir şekilde ve hiç saklamadan dile getiriyor. Sun, DeFi alanındaki Ethereum’un başarısını kopyalamaya çalışıyor.

İlgili – Tron TRX nedir? Nereden nasıl satın alınır?

Tron’da Ethereum benzeri DeFi ekosistemi kurma çabası

Justin Sun, daha önceki açıklamalarında da bu konuda çok şeffaf beyanlarda bulunmuştu. Söz konusu zirve sırasında da Sun bunu bir kez daha söyledi.

Sun şöyle diyor: “Ethereum tarzı bir DeFi ekosistemini biz de kuruyoruz. Ethereum ağındaki tüm ürünlerin benzer versiyonlarını Tron ürünü olarak da görebilirsiniz. Mesela, Tron’daki MakerDAO’nun ismi JustStable ve JUST ekibi tarafından geliştirildi. Ve UniSwap’ın ismi de JustSwap.”

Sun ayrıca JustSwap gibi Tron protokollerinin Ethereum ağındaki versiyonları ile kıyaslandığında daha iyi çalıştığını da iddia ediyor. Buna sebep olarak ise Tron’un Ethereum ile kıyaslandığında daha yüksek ölçeklenebilirliğini ve daha düşük ücretlerini gösteriyor.

Sun ayrıca küçük yatırımcı için ETH ağının çok pahalı olduğunu söylüyor. Sonuçta Tron ağını bu insanlar için öneriyor.

Sun şöyle konuşuyor: “Bence DeFi çok iyi. Bunu söylememin sebebi, sağlam temelleri ve potansiyeli olması. Özellikle de ICO’lar ile kıyaslandığında… Bence DeFi farklı çünkü bu projelerin kendi tokenleri ve kullanım alanları var.”

Kaynak