Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü sanatçı NFT’lerini Tron üzerinden satışa çıkarıyor!

tron coin yakması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü Amerika’lı sanatçı Lindsay Lohan NFT’lerini Tron( TRX) üzerinden satışa sunuyor. Lohan’ın Tron Blockchain’i tercih etmesinin nedenlerine ilişkin detaylar haberimizde.


Lindsay Lohan eserlerini Tron üzerinden satışa sunuyor.

Son zamanlarda gittikçe artan NFT furyasına bir ünlü daha katıldı. Ünlü Amerika’lı sanatçı Lindsay Lohan eserlerini NFT olarak sunma kararı aldı. Lindsay Lohan açık artırmaya çıkaracağı NFT’lerini Tron Blok zinciri teknolojisini kullanarak satışa çıkarak. Lohan’a göre NFT’ler Hollywood’un kripto dünyasına katılmasına destek verdi.

Çıkan haberlere göre Lohan’ın NFT’leri açık artırmaya çıkaracağı 19 Mart’ta açıklandı. Ünlü sanatçının müzayedeleri yakın bir zamanda yapabileceği de gelen haberler arasında. Lohan’ın Tron blok zincir sözleşmelerini kullanmasının nedeni ise düşük maliyeti. Düşük maliyetinin yanı sıra açık artırmayı kolaylaştırması da tercihin nedenleri arasında gösteriliyor.

Lohan’ın NFT’nin piyasaya sürülmesinden ve Tron’un kurucusu Justin Sun birlikte çalışmaktan heyecan duyduğu aktarıldı. İkili çalışmanın ayrıntılarını görüşmek için bir Clubhouse toplantısı gerçekleştirecek. Ayrıca T-Mobile’ın başkanı John Legere de sanat eserinin lansmanı için düzenlenen oturuma katıldı ve NFT’ler hakkında katılımcılara açıklamalarda bulundu.

Girişimi hakkında yorum yapan Lohan, hem Hollywood’un hem de müzik dünyasının kripto para ile ilgilenmeye başladığını söyledi. Lohan’a göre NFT’ler bu duygu değişikliğini kolaylaştırmada önemli bir rol oynadı.

Ünlü sanatçı aynı zamanda kripto para sektörü ile yeni tanıştığı dönemlerde Bitcoin ve Eterheum’a ilişin tahminlerini paylaşmıştı Video da Bitcoin’in 100.000 dolara Ethereum’un ise 10.000 dolara gittiğini ifade etmişti.

Kaynak

Tron’un (TRX) DeFi açılımı ne kadar başarılı?

2020 yılının 2’nci yarısından başlayarak Ethereum’a başarıyı DeFi’ler (Merkezsiz Finans) getirdi. Haziran 2020’de DeFi platformlarında tutulan mevduat toplamı 1 milyar dolar civarındaydı. Bu meblağ giderek büyüdü ve 40 milyar doları aştı. DeFi’ler büyüdükçe Ethereum da değer kazandı ve ETH/USD paritesi içinde bulunduğumuz ay tarihinde ilk kez 2 bin doları geçerek rekor kırdı.

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Ancak artan Ethereum işletim ücretleri nedeniyle Ethereum’un rekabet gücü zayıflıyor. Ethereum üzerinden gerçekleştirilen işlemler 15-30 dolar arasında maliyete neden oluyor. Bu nedenle diğer blockchain’ler üzerinde geliştirilen DeFi platformları, zamanla Ethereum’un DeFi’lerine alternatif olabilir. Ripple, EOS, Tron, Cosmos, Binance ve Cardano bu konuda Ethereum blockchain’ine alternatif ve rakip olabilecek blockchain’ler arasında yer alıyor.

DeFi platformlarının 2020 yılının ikinci yarısından itibaren gösterdiği başarılı girişin ardından yeni projeler de piyasaya girmeye başladı. Başka blockchain’ler de DeFi endüstrisine giriş yaptı. Bu blockchain’lerden birisi Tron oldu.

Tron blockchain’inde işlem gören DeFi’lerde kilitli tutulan fon miktarı 5.7 milyar dolara ulaştı. Müjdeyi Tron’un CEO’su Justin Sun verdi ve Sun’ın paylaşımını aşağıda görüyoruz.

2021 yılının ilk iki ayında altcoinler ve Bitcoin iyi bir performans sergiliyor. Toplam kripto para piyasasının değeri 1.5 trilyon doları aştı. Birçok altcoin fiyatlarında bullish bir performans dikkat çekiyor.

Tron fiyatları da 2021 boyunca iyi performans sergiliyor. Aşağıdaki grafikte Tron fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.  

Tron Ünlü sanatçı NFT'lerini Tron üzerinden satışa çıkarıyor!

Tron 3.4 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap sıralamasında 25’inci sırada işlem görüyor.

Kaynak

Ethereum’dan büyük göç başladı

Ethereum’da işler yolunda gidiyor. Son günlerde Bitcoin fiyatlarında yaşanan güçlü düzeltmeye rağmen ETH/USD paritesi 1,200 doların üstünde güçlü biçimde tutunuyor.

Kripto patra yatırımcılarının ilgisi Eylül 2020’den beri Bitcoin üzerinde ve bu gelişmenin etkisi ile Ethereum, Eylül’den beri Bitcoin karşısında değer kaybediyor. Bu değer kaybı yeni yılda tersine dönmeye başladı ETH/BTC paritesindeki negatif eğim, pozitife döndü. Böylece Ethereum, Bitcoin karşısında değer kazanmaya başladı.

Aşağıdaki grafikte ETH/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz.

Tron Ünlü sanatçı NFT'lerini Tron üzerinden satışa çıkarıyor!

0.0020 bandına kadar gerileyen ETH/BTC paritesi tekrardan 0.0040 BTC’nin üstüne çıkmaya çalışıyor.  

Ethereum’a yönelik yoğun talep, ister istemez Ethereum blockchain’i üzerindeki işletim hacmi ve maliyetlerin artmasına neden oluyor.  Bu yoğunluk, Ethereum madencilerine olumlu yansıyor, zira Ethereum işletim ücretleri de artış göstertiyor. Ancak artan işletim ücretleri ve transfer ücretlerinden rahatsız olan kripto para yatırımcıları, Ethereum’a alternatif kripto paralara geçiş yapıyor.

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Aşağıdaki grafikte Ethereum gas ücretlerindeki (gas fee) değişimi görüyoruz.

Tron Ünlü sanatçı NFT'lerini Tron üzerinden satışa çıkarıyor!

Tether kullanıcıları, artan Ethereum işletim ücretlerinden dolayı Tether’lerini Ethereum’dan Tron’a kaydırıyor.

Tron, son günlerde oldukça zayıf bir performans sergiliyor. İlk önce top 10’daki konumunu kaybeden Tron, şimdilerde top 20’deki konumunu da kaybetme riski ile karşı karşıya. Ethereum’dan Tron’a göç devam ederse bir ihtimal Tron, yükselişe geçebilir.

Aşağıdaki grafikte Tron fiyatlarında son 1 yıl içerisinde yaşanan değişimi görüyoruz. Tron uzun vadede pozitif bir trend sergiliyor. Ancak rakiplerine göre daha geriden geliyor.

Tron Ünlü sanatçı NFT'lerini Tron üzerinden satışa çıkarıyor!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.