1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Ethereum’dan büyük göç başladı

Ethereum’dan büyük göç başladı

Ethereum’dan büyük göç başladı
0
“sportsbet”


Tron ağının büyümesinde süpriz bir coinin katkısı var. Tether, peki bu ikiliyi birbirine yakınlaştıran nedir?


Ethereum’dan büyük göç başladı

Ethereum’da işler yolunda gidiyor. Son günlerde Bitcoin fiyatlarında yaşanan güçlü düzeltmeye rağmen ETH/USD paritesi 1,200 doların üstünde güçlü biçimde tutunuyor.

Kripto patra yatırımcılarının ilgisi Eylül 2020’den beri Bitcoin üzerinde ve bu gelişmenin etkisi ile Ethereum, Eylül’den beri Bitcoin karşısında değer kaybediyor. Bu değer kaybı yeni yılda tersine dönmeye başladı ETH/BTC paritesindeki negatif eğim, pozitife döndü. Böylece Ethereum, Bitcoin karşısında değer kazanmaya başladı.

koinmedya_telegram

Aşağıdaki grafikte ETH/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz.

Tron Ethereum’dan büyük göç başladı

0.0020 bandına kadar gerileyen ETH/BTC paritesi tekrardan 0.0040 BTC’nin üstüne çıkmaya çalışıyor.  

Ethereum’a yönelik yoğun talep, ister istemez Ethereum blockchain’i üzerindeki işletim hacmi ve maliyetlerin artmasına neden oluyor.  Bu yoğunluk, Ethereum madencilerine olumlu yansıyor, zira Ethereum işletim ücretleri de artış göstertiyor. Ancak artan işletim ücretleri ve transfer ücretlerinden rahatsız olan kripto para yatırımcıları, Ethereum’a alternatif kripto paralara geçiş yapıyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Aşağıdaki grafikte Ethereum gas ücretlerindeki (gas fee) değişimi görüyoruz.

Tron Ethereum’dan büyük göç başladı

Tether kullanıcıları, artan Ethereum işletim ücretlerinden dolayı Tether’lerini Ethereum’dan Tron’a kaydırıyor.

Tron, son günlerde oldukça zayıf bir performans sergiliyor. İlk önce top 10’daki konumunu kaybeden Tron, şimdilerde top 20’deki konumunu da kaybetme riski ile karşı karşıya. Ethereum’dan Tron’a göç devam ederse bir ihtimal Tron, yükselişe geçebilir.

Aşağıdaki grafikte Tron fiyatlarında son 1 yıl içerisinde yaşanan değişimi görüyoruz. Tron uzun vadede pozitif bir trend sergiliyor. Ancak rakiplerine göre daha geriden geliyor.

Tron Ethereum’dan büyük göç başladı

Kaynak

Tron Tetherle birlikte büyüyor

2020, Tron merkezsiz ağı için rekor getiren bir yıl oldu. Network, DeFi içerisinde hızla genişlerken, milyonlarca yeni kullanıcıya ulaştı.

Tron, onu milyonlarca kullanıcıya ulaşmasını sağlayan, dünyanın en geniş, dosya paylaşım, oyun, trade ve eğlence dağıtım ağına sahip.

Tron ağı, 2020 yılı içerisinde, 16 milyondan fazla cüzdan ve 1,3 milyar işleme ev sahipliği yaptı. Ayrıca Tron temelli dAppslarda da bir genişleme var. Toplam 1.400 dApps üzerinde 100.000 kullanıcı ve 12 milyon doların üzerinde günlük işlem hacmi.

Tron ağının bir başka önemli tarafı da stablecoinlere ev sahipliği yapması. Tron blockchaininde bulunan stablecoinlerden biri de Tether (USDT).

 

 

The Tron blockchain loses another 500 million USDT after a chain swap with Ethereum - AZCoin News

 

 

 

Tron, USD transferi gerçekleştiren platformlar arasında en hızlı büyüyen platform konumunda.

Tron blockchaini üzerinde, 6,6 milyar dolar değerinde USDT günlük ortalama 300 bin işlem gerçekleştiriyor. 2020 yılı başında işlem gören USDT değeri 1 milyar dolar iken yıl sonunda bu rakam 6,6 milyar dolara çıktı.

Tether’in Tron blockchaini üzerinde hızla büyümesinin ana nedeni olarak işlem hızını göstermek mümkün.

Ayrıca işlem ücreti açısından da Tron blockchaini oldukça cazip duruyor. Tron ağı üzerinde USDT transfer etmek ücretsiz.

Tron’un DeFi havuzu da, son bir kaç ay içerisinde, önemli gelişmelere sahne oldu. JustLink, JustLend, JustSwap yatırımcısına faiz geliri kazandırmaya devam ediyor.

 

 

 

Kaynak

 

 

TRON’un BitTorrent’i Huawei listelerinde

Yapılan anlaşma ile dünya genelinde, 170 ülkeye yayılmış 3 milyar’dan fazla Huawei kullanıcısı TRON ve BiTorrent’e doğrudan erişim sağlayabilecek.

 

 

Image for post

 

 

Dünyanın en büyük telekomünikasyon ekipman üreticisi Huawei, bir TRON portföyle projesi olan BitTorrent (BTT)’yi AppGallery içerisinde listeledi.

TRON’un dört uygulaması, BitTorrent, BitTorrent Pro, uTorrent ve uTorrent Pro Huawei Mobil Servisi aracılıyla Huawei sistemine dahil olmuş oldu.

Bu şekilde eğer TRON’un bu uygulamalarına üye iseniz, artık Huawei mobil cihazlarınızdan dünyanın en büyük dosya-paylaşım servisine erişebilirisiniz.

TRON kurucusu Justin Sun attığı Tweetle anlaşmayı duyurdu. ,

Sun;

 

 

 

Dünyanın en büyük Android üreticilerinden biri tarafından listelenmek, TRON ve BitTorrent için başka bir kilometre taşıdır.

Dağıtılmış ağların genişlemekte olan evreninin, Huawei cihaz ve teknolojileri aracılıyla büyümesini görmekten heyecan duyuyoruz.

 

 

 

 

https://twitter.com/justinsuntron/status/1333448522935332879?s=19

 

 

BitTorrent Token (BTT) dosya-paylaşım ağı içerisinde ödeme aracı olarak kullanılıyor. Fakat TRON ağı genişledikçe BTT’nin kullanım alanı da genişliyor.

BTT/USD paritesi şu an için, 0,00035 dolar, gelişmelerin BTT fiyat seviyesine etkisinin ne ölçüde olacağını birlikte göreceğiz.

 

 

İlgili: Tron (TRX) coin nedir? Nereden ve nasıl satın alınır? Geleceği var mı?

 

Kaynak

 

 

 

 

Justin Sun’dan iddialı çıkış

 

 

2014 yılında Justin Sun tarafından kurulan kripto para Tron TRX 2017 yılı ortalarında piyasaya giriş yaptı. Yeni nesil bir sosyal medya platformu şeklinde çalışan Tron, yerel coini TRX’ten çok kurucusu Justin Sun’ın ani çıkışları ve sansasyonel tweetleriyle gündem oluyor.

 

Tron kurucusu Justin Sun attığı tweet ile önemli bir iddiada bulundu.

Sun’a göre;

Bitcoin dijital altınsa, Tron da dijital petroldür

@justinsuntron

 

https://twitter.com/justinsuntron/status/1332989991337697281

 

 

Son günlerde Bitcoin’in dijital altın olma yolunda ilerlediği görüşü hem sosyal medya da hem de geleneksel medyada pek çok farklı piyasa aktörü tarafından dillendirilmişti.

 

 

Attığı tweetle Tron’u dijital petrole benzeten Justin Sun’a takipçilerinden esprili yorumlar gecikmedi.

Bazı retweetler;

 • TRX’in %50’si yandığında!
 • Pompala justin pompalaaa
 • pompala lütfen… eğer tron 1 dolar olursa köpeğime senin ismini koyacağım.
 • tron yanar!
 • Sun da dijital plastik
 • ışıklar sönünceye kadar
 • konuşmadan önce düşün
 • petrol, demek ki bu pisliği yakabiliriz
 • ve Justin Sun’da dijital karbon kağıdı
 • WRX’de dijital su 🙂
 • dijital vazalin
 • dijital pislik, hissedemezsin ama görebilirsin
 • çünkü kötü kokuyor ve gelecekte olmayacak
 • belki de bazen hiç tweet atmamak daha iyi bir seçenek

 

https://twitter.com/amonbuy/status/1332990102189068288

 

 

Tron TRX coin 2,199,403,231 dolarlık market cap değerine sahip. TRX’in mevcut arzı 71,659,657,369 adet; toplam arz ise 100,850,743,812 TRX olarak belirlenmiş durumda.

TRX’in güncel fiyatı 0,030649 dolar (yazının yazıldığında).

 

Tron Ethereum’dan büyük göç başladı
Tron TRX Coinmarketcap

 

Justin Sun ilginç tweetlerle gündemde kalmaya çalışırken iddialarının TRX fiyatı üzerinde hiç de etkili olmadığı 2020 yılı grafiğinden de görülebilir.

 

 

İlgili – Tron TRX nedir? Nereden nasıl satın alınır?

İlgil: Bitcoin Teknik Analizi: BTC Fiyatı Tehlikeli Sularda!

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.