1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. PundiX gündem:Venezuela’da PundiX ile ödeme seçeneği

PundiX gündem:Venezuela’da PundiX ile ödeme seçeneği

PundiX gündem:Venezuela’da PundiX ile ödeme seçeneği
0
“sportsbet”

Venezuela’da PundiX kripto ödeme sistemiyle yeni noktalar açılıyor.

 Artık kripto parayla alışveriş gündelik hayata yavaş yavaş giriyor.

Kripto ödeme sistemleri sunan PundiX Venezuela’da en büyük perakende zinciri Traki ile anlaşmaya vardı. Yıl sonuna kadar 49 noktada kripto ödeme sistemi kurulacak.

koinmedya_telegram

Venezuela’da PundiX devrede

Kripto para ödeme sistemi şirketi PundiX, Latin Amerika’daki alanını genişletiyor. Şirketin XPOS satış noktasını Panama’ya getiren stratejik ortaklıktan sonra, PundiX’in Venezuela yöneticisi Gabriel Falcone şirketin bu kadarla yetinmeyeceğini duyurdu.

Gabriel Falcone, İspanyolca kripto yayın yapan DiarioBitcoin’e açıklamalarda bulundu:

koinmedya_brave

‘Yıl sonuna kadar PundiX, 49 farklı noktada Traki perakende zincirinde kripto ödeme noktaları oluşturacak. Başlangıçta 4 Traki mağazasına bu ödeme sistemleri yerleştirilecek, daha sonra ise iki hafta içinde ülkenin başkenti Caracas tamamıyla bu sistemlerle donatılacak.’

PundiX’in kendi NPXS tokeni de dahil olmak üzere Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralarla saniyeler içinde Venezuela’da alışveriş yapılabilecek. Bu PundiX’in kripto cüzdanıyla veya fiziki olarak PundiX kartıyla mümkün olacak.

Asya kökenli PundiX, kendi kıtasında XPOS platformuyla başarıya ulaştı. Geçen yıl Brezilya Sau PAulo’da ofis açmasıyla Latin Amerika macerası başladı. Şimdi görünen o ki PundiX Venezuela’da  kendine yeni hedefler belirlemiş.

Falcone, DiarioBitcoin’e yaptığı açıklamaları şöyle bitirdi:

‘Venezuela’daki ekonomik sıkıntılar bizim için yeni fırsatlar doğurdu. Develüasyonla günden güne eriyen Bolivars’a ihtiyaç duymadan satış noktası sistemleriyle kripto para alışverişlerini rahat ve kullanışlı hale getirdik.’

Diğer altcoin haberleri için tıklayınız

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: