Türk sanatçının NFT eserine 1.38 milyon dolar

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü Türk medya sanatçısı Refik Anadol’un NFT eseri açık artırmada 1.38 milyon dolar gibi rekor bir fiyattan satıldı. Söz konusu açık artırmaya çıkarılan tek NFT eseri olarak dikkat çekti.


Sanatçı Refik Anadol’un NFT eserine 1.38 milyon dolar

Dünyaca ünlü Türk medya sanatçısı Refik Anadol’un non fungible token (NFT) eseri rekor bir fiyata satıldı. Anadol, İspanya’nın Barcelona kentindeki ünlü Casa Batllo evinin ön cephesini yeniden tasarladı. Bu tasarım sonucu ise “Casa Batllo: Yaşayan Mimari” adlı dinamik bir NFT eseri ortaya çıktı. Söz konusu NFT, açık artırmada 1.38 milyon dolara alıcı buldu. Yaklaşık olarak 21 milyon Türk lirası ediyor.

Sanatçı Refik Anadol’un NFT eserine 1.38 milyon dolar

Refik Anadol’un “Casa Batllo: Yaşayan Mimari” adlı NFT eseri New York Rockefeller Plaza’daki Christie’s Müzayede Evi’nde açık artırmaya çıkarıldı. Açık artırmadaki tek NFT eser olarak dikkat çekmişti. Anadol’un NFT eserine en son 1.1 milyon dolar teklif verildi. Ancak komisyonlar ile birlikte nihai bedelin 1.38 milyon dolara yükseldiği açıklandı.

İlgili – NFT Rehberi: Non-Fungible Token nedir?

Refik Anadol (@refikanadol) bu olayı Twitter üzerinden paylaşarak şöyle dedi:

“Bugün büyük bir onur duydum. Bu alandaki yolculuğumda en yüksek NFT satışlarından biri! Çok yakında DATALAND’da görüşürüz!”

Müzayede evinin düzenlediği etkinlik sırasında Pablo Picasso, Andy Warhol, Claude Monet, Jean-Michel Basquiat, Georgio Totto O’Keeffe, Bansky ve Vincent Van Gogh gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserleri de açık artırmaya çıkarılmıştı.

İlgili – ApeCoin (APE) nedir? Güncel APE coin haber ve gelişmeleri

NFT, kripto para sektörünün en sıcak gündemlerinden biri. NFT sektörü artık milyarlarla dolarla ölçülen bir alan haline geldi. Birçok sanatçı da bu alanda kendi eserlerini ortaya koyuyor. Resim, müzik gibi sanat alanları ile birlikte video oyun dünyası da NFT alanında kendine önemli bir yer edindi. Benzer oyunlardan biri de Axie Infinity.

Ayrıntılar için bakınız: Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Türk sanatçının NFT eserine 1.38 milyon dolar
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.