1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kurumsal yatırımcılar bu altcoine yöneldi!

Kurumsal yatırımcılar bu altcoine yöneldi!

Kurumsal yatırımcılar bu altcoine yöneldi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası kan gölüne döndü. Büyük bir çöküş yaşanırken kurumsal yatırımcılar, bir Ethereum rakibine yöneldi. Detaylar haberimizde.

Kurumsal yatırımcılar bu altcoine yöneldi!

Kripto piyasasında mayıs ayının başından beri büyük bir çöküş yaşanıyor. Bitcoin, son 7 günde %21 değer kaybetti. 30,000 dolarlık psikolojik destek noktasını tutmaya çalışan lider kripto para birimi, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 30,748 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri 585 milyar dolara geriledi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Haftalık Bitcoin fiyat hareketleri

Kurumsal yatırımcılar bu altcoine yöneldi!

 

Piyasada bugün Terra (LUNA) şoku yaşandı. 2022 yılının en gözde kripto paralarından biri şu ana kadar LUNA’ydı. LUNA, Bitcoin’e yaptığı yatırımla dikkati çekmiş. UST projesi için rezervlerine 10 milyar dolar değerinde Bitcoin ekleyeceğini açıklamıştı. Bu yönde alımlar yapmaya devam ederken altcoin büyük bir satış yedi ve bugün %84 değer kaybetti. Bu değer kaybı ile LUNA, 5 Nisan 2022’de gördüğü 119,40 dolarlık ATH’sinin ardından 5 dolara geriledi.

Terra (LUNA) günlük fiyat hareketleri

Kurumsal yatırımcılar bu altcoine yöneldi!

 

Önde gelen bir kripto varlık yöneticisi CoinShares, rumsal yatırımcıların geçen hafta Bitcoin’in (BTC) düşük seviyelerini satın aldıklarını açıkladı.  CoinShares, Haftalık Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporunu açıkladı ve kurumların piyasa çöküşüne rağmen BTC ürünlerine 45 milyon dolar yatırım yaptığını tespit etti.

Kurumsal yatırımcılar bu altcoine yöneldi!

 

Genel olarak, Kuzey Amerika yatırım ürünleri Avrupa ürünlerinden çok daha fazla aktivite gördü. Ethereum (ETH) rakibi Solana (SOL), geçen hafta toplam 1,9 milyon dolar ile tüm altcoinler arasında en kayda değer girişe sahip oldu.

Ethereum odaklı ürünler geçen hafta mücadele etmeye devam etti ve ETH’den toplam çıkış yıllık 200 milyon doların üzerine çıktı. Ethereum teknik verilerindeki olumsuz hava da devam ediyor. Ether, son 7 günde %18 değer kaybetti. Yazım sırasında 2,352 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: