1. Anasayfa
 2. İnceleme
 3. Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Axie Infinity, Pokemon’dan etkilenilerek üretilmiş dijital bit blockchain oyunu. AXS coin ise platformun yerel kripto parası olan bir ERC-20 tokeni. Kısa sürede hızla popüler olan Axie Infinity ve AXS coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Axie Infinity nedir?

Axie Infinity (AXS) ve AXS coin, 2021 yılındaki hızlı yükselişi ile kripto para piyasasının dikkatini çeken projelerden biri. AXS fiyatı ralli üzerine ralli yaptıktan sonra 165.37 dolarda (6 Kasım 2021) yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. Ayrıca en büyük 50 coin (Mayıs 2022 itibariyle 46.) arasında yer alan bir kripto para. Axie Infinity (AXS) ve AXS coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.

Axie Infinity, Pokemon’dan etkilenilerek üretilmiş dijital blockchain pet oyunu. Ethereum ağı üzerinde bulunan oyunda, başarılı olarak ya da kripto ekosistemine katkıda bulunarak kripto para kazanabilirsiniz. AXS coin platformun yerel coini olan bir ERC-20 tokeni.

axie infinity

Özünde bir bilgisayar oyunu olan Axie Infinity kısa sürede oyuncular tarafından sevildi ve kendi kripto parasını üretti. Axie Infinity, kısmen oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunu.

Pokemon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan esinlenerek geliştirilen Axie Infinity, oyuncuların Axie’ler olarak bilinen yaratıkları toplamasına, üretmesine, yükseltmesine, savaştırmasına ve takas etmesine olanak tanır.

Axie oyuncuları elde edilen başarılara göre değeri değişen tokenlar elde ediyorlar. Her bir token NFT (non-fungible token) şeklinde üretiliyor. Bu tokenler çeşitli platformlarda kripto paralara ve nakde çevrilebiliyor. 

İlgili – Güncel Axie Infinity, AXS token teknik analizi

Axie Infinity Ethereum blockchaini ile bir online pet oyununu birleştiriyor. Peki oyun içerisinde neler yapabilirsiniz?

 

 • Savaş: Oyun içerisinde Axie adı verilen petlerle karşılıklı olarak savaşabilirsiniz. Savaşları kazanırsanız, seviye atlayabilir ya da petinizi geliştirebilirsiniz.
 • Çoğalma: Axie’ler farklı türlerde çoğalabilirler.
 • Mülk: Axie’lerinize ait evlere ve üstlere sahip olabilirsiniz. Zaman içerisinde bu mülklerinizi geliştirebilir, farklı kaynaklar kullanarak üst modellere güncelleyebilirsiniz.
 • Pazar: Oyunda blockchain üzerinde işlem gören ve global Axie oyuncularıyla alış-veriş yapabileceğiniz bir pazar alanı mevcuttur.

 

Axie Infinity ekibini tanıyalım

 

Axie infinity Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

Axie Infinity ekibinin başında Trung Nguyen var. Vietnam asıllı olan Nguven, IT sektörüne yemek bloggerlari için geliştirilen Lozi sosyal ağı ile giriyor. Daha sonra başka bir IT firmasında yazılım mühendisi olarak çalışan Trung Nguven, ilerleyen dönemde blockchain temelli oyun sektörüne merak sarıyor. 2017 yılından sonra kendi oyununu geliştirmeye başlıyor ve ekibini kuruyor.

Trung ve ekibi Axie Infinity oyununu 2018 yılında piyasaya sürdü. Oyun ilgi görmeye devam ederken, yerel tokeni AXS coin Binance’ta listelenmeye başladı.

Sosyal medyada Axie Infinity

Axie oyununu web sitesine girip farklı ortamlar için olan sürümleri indirerek oynayabilirsiniz. Platformun Twitter üzerinde 915 binden fazla takipçisi var.

Website
Facebook
Twitter
Reddit

 

AXS coin nedir?

AXS coin Axie Infinity platformunun yerel tokeni. Bir ERC-20 tokeni olan AXS, platform üzerinde çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Bunlar;

 1. Yönetim: AXS token sahipleri platform üzerinde yönetim amaçlı oylamalara katılabilirler.
 2. Staking: Oyuncular, AXS coinlerini stake ederek haftalık ödül, faiz kazanabilirler.
 3. Ödeme: Oyuncular AXS coini kullanarak oyun içi satın alma gerçekleştirebilirler.

Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

AXS coin 2021 yılında dikkat çeken bir ralli yaptı. Ancak buna rağmen 2022 yılının başından bu yana önemli ölçüde de düzeltme yaşadı. Tıpkı genel piyasada olduğu gibi. Temmuz 2022’de ralli öncesi seviyelerden işlem görüyor. 

AXS coin ile ilgili önemli veriler şöyle:

 • Tüm zamanların en yüksek fiyatı: 165.37 dolar (6 Kasım 2021)
 • Tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.1234 dolar (6 Kasım 2020)
 • Dolaşan arz: 82,475,674 AXS (Temmuz 2022 itibariyle)
 • Toplam arz: 270,000,000 AXS
 • Maksimum arz: 270,000,000 AXS

AXS coin nasıl alınır?

AXS coin 27 Ekim 2020 tarihinde Binance kripto borsası üzerinde listelenmeye başlandı. Coini Binance üzerinden BNB coin karşılığında alabilirsiniz. Aynı zamanda Coinbase, Huobi ve FTX borsalarında da işlem görüyor.

Canlı Axie Infitiny (AXS) fiyat grafiği

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak