fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 572602 ₺ ETH : 43450 ₺ XRP : 10.31 ₺ LTC : 1991.9 ₺ USDT : 13.629 ₺ XLM : 3.476 ₺
 1. Anasayfa
 2. İnceleme
 3. Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Axie Infinity, Pokemon’dan etkilenilerek üretilmiş dijital bit Blockchain pet oyunu. AXS coin platformun yerel coini olan bir ERC-20 tokeni.


Axie Infinity nedir?

Axie Infinity (AXS) ve AXS coin, 2021 yılındaki hızlı yükselişleri ile kripto para piyasasının dikkatini çeken projelerden biri. AXS fiyatı ralli üzerine ralli yaptıktan sonra 165.37 dolarda (6 Kasım 2021) yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. Ayrıca en büyük 50 coin arasında yer alan bir kripto para. Axie Infinity (AXS) ve AXS coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.

Axie Infinity, Pokemon’dan etkilenilerek üretilmiş dijital bit Blockchain pet oyunu. Ethereum ağı üzerinde bulunan oyunda, başarılı olarak ya da kripto ekosistemnine katkıda bulunarak kripto para kazanabilirsiniz. AXS coin platformun yerel coini olan bir ERC-20 tokeni.

axie infinity

Özünde bir bilgisayar oyunu olan Axie Infinity kısa sürede oyuncular tarafından sevildi ve kendi token’ını üretti. Axie Infinity, kısmen oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.

Pokémon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan esinlenerek geliştirilen Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen tokenları toplamasına, üremesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanır.

Axie oyuncuları elde edilen başarılara göre değeri değişen tokenlar elde etmektedir. Her bir token NFT (non-fungible token) şeklinde üretilmektedir. Bu tokenlar çeşitli platformlarda kripto paralara ve nakde çevrilebilmektedir.

İlgili – Güncel Axie Infinity, AXS token teknik analizi

Axie Infinity Ethereum blockchaini ile bir online pet oyununu birleştiriyor. Peki oyun içerisinde neler yapabilirsiniz?

 • Savaş: Oyun içerisinde Axies adı verilen petlerle karşılıklı olarak savaşabilirsiniz. Savaşları kazanırsanız, seviye atlayabilir ya da petinizi geliştirebilirsiniz.
 • Çoğalma: Axiesler farklı türlerde çoğalabilirler.
 • Mülk: Axieslerinize ait evlere ve üstlere sahip olabilirsiniz. Zaman içerisinde bu mülklerinizi geliştirebilir, farklı kaynaklar kullanarak üst modellere güncelleyebilirsiniz.
 • Pazar: Oyunda blockchain üzerinde işlem gören ve global Axies oyuncularıyla alış-veriş yapabileceğiniz bir pazar alanı mevcuttur.

 

Axie Infinity ekibini tanıyalım

Axie infinity Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

Axie Infinity ekibinin başında Trung Nguyen var. Vietnam asıllı olan Nguven, IT sektorüne yemek bloggerlar için geliştirilen Lozi sosyal ağı ile giriyor. Daha sonra başka bir IT firmasında yazılım mühendisi olarak çalışan Trung Nguven, ilerleyen dönemde blockchain temelli oyun sektörüne merak sarıyor. 2017 yılından sonra kendi oyununu geliştirmeye başlıyor ve ekibini kuruyor.

Trung ve ekibi Axie Infinity oyununu 2018 yılında piyasaya sürdü. Oyun ilgi görmeye devam ederken, yerel tokeni AXS coin Binance’ta listelenmeye başladı bile.

Sosyal medyada Axie Infinity

Axie oyununu websitesine girip farklı ortamlar için olan sürümleri indirerek oynayabilirsiniz. Platformun Twitter üzerinde 17 binden fazla takipçisi var.

Website
Facebook
Twitter
Reddit

AXS coin nedir?

AXS coin Axie Infinity platformunun yerel tokenidir. Bir ERC-20 tokeni olan AXS, platform üzerinde çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Bunlar;

 1. Yönetim: AXS token sahipleri platform üzerinde yönetim amaçlı oylamalara katılabilirler.
 2. Staking: Oyuncular, AXS coinlerini stake ederek haftalık ödül, faiz kazanabilirler.
 3. Ödeme: Oyuncular AXS coini kullanarak oyun içi satınalma gerçekleştirebilirler.

AXS coin ile ilgili önemli veriler şöyle:

 • Tüm zamanların en yüksek fiyatı: 165.37 dolar (6 Kasım 2021)
 • Tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.1234 dolar (6 Kasım 2020)
 • Dolaşan arz: 60,907,500 AXS
 • Toplam arz: 270,000,000 AXS
 • Maksimum arz: 270,000,000 AXS

AXS coin nasıl alınır?

AXS coin 27 Ekim 2020 tarihinde Binance kripto borsası üzerinde listelenmeye başlandı. Coini Binance üzerinden BNB coin karşılığında alabilirsiniz.

Canlı Axie Infitiny (AXS) fiyat grafiği

 

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.