1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Veteran yatırımcıdan Bitcoin uyarısı!

Veteran yatırımcıdan Bitcoin uyarısı!

Veteran yatırımcıdan Bitcoin uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası büyük bir şok yaşıyor. Bitcoin 30,000 doların altında işlem görüyor. Veteran yatırımcı Mark Mobius, yatırımcıları uyardı.

Veteran yatırımcıdan Bitcoin uyarısı!

Kripto para piyasasında büyük bir şok yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Terra’nın çöküşü ile ateşlenen kayıp büyük boyutlara ulaştı. Dün bir toparlanma eğilimi gösteren piyasa bugün yine satış baskısı altında.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin, 30,000 doların üzerine çıkmıştı. Yeniden 30,000 dolarlık destek kaybedildi. Bu seviyede ayılar ile boğların kıyasıya bir hakimiyet savaşı yaşanıyor. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 29,462 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para biriminin piyasa değeri 560 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Veteran yatırımcıdan Bitcoin uyarısı!

Bitcoin’de yaşanan düşüş sonrası Mobius Capital’in kurucusu kıdemli yatırımcı Mark Mobius, kripto para birimi tüccarlarını dip satın alma konusunda uyarıdı. Mark Mobius, Financial News Friday ile yaptığı röportajda Bazı kripto tüccarlarının daha önce “dip stratejisini satın al” stratejisini kullanarak başarılı olduklarını kabul ederken, pazarın hala düşecek yeri olduğunu belirtti.

“Bitcoin 20.000 dolara ulaşana kadar bu sefer çalışmayacak, oradan bir sıçrama olabilir, ancak daha sonra bir sonraki hedef 10.000 dolar olacak.”

Kendi şirketini kurmadan önce empleton Emerging Markets Group’un Grubu’nun yönetim kurulu başkanı olan Mark Mobius, 50 milyar dolardan fazla bir fonu yönetiyordu. Mobius, Bitcoin’e uzun zamandır şüphe ile yaklaşıyor. Geçtiğimiz yıllarda yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in bir balon olduğunu ve patlayacağını ortaya attı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Peter Schiff’te perşembe Twitter’dan yaptığı açıklamada her zaman dip satın alınamayacağını belirtti.

“Terra Luna neden her zaman ‘dipten satın almamanız’ gerektiğine dair mükemmel bir örnek sunuyor. Dün Luna %98 düştü. Düşüşün büyük bir satın alma fırsatı yarattığını düşünerek satın aldıysanız, bugün %99,3 kaybettiniz. Bu herhangi bir kripto paranın başına gelebilir.”

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: