1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ağustos’tan bu yana 750 milyon dolarlık yatırım çeken 2 kripto para alanı

Ağustos’tan bu yana 750 milyon dolarlık yatırım çeken 2 kripto para alanı

Ağustos’tan bu yana 750 milyon dolarlık yatırım çeken 2 kripto para alanı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörü son bir aylık zaman zarfında bir hareketlenme yaşadı. Ancak özellikle 2 alt alan yatırımcılardan ilgi görüyor. Çünkü buraya Ağustos’tan bu yana 750 milyon dolarlık bir yatırım akışı oldu.


Ağustos’tan bu yana 750 milyon dolarlık yatırım çeken 2 kripto para alanı

DappRadar’ın yeni raporuna göre, blockchain tabanlı Web3 oyunları ve metaverse projeleri yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Özellikle büyük yatırımcılar, kripto para sektörünün bu iki alt alanına büyük yatırımlar yapıyor.

Analitik şirketlerinin son verilerine göre, kripto para sektörünün Web 3 oyunları ve metaverse projeleri, Ağustos’tan bu yana 748 milyon dolarlık yatırım çekti. Hem de kripto para sektörünün düşüş yönlü olmasına rağmen.

Geçen ay yapılan büyük yatırımlar arasında, blockchain tabanlı oyunlara odaklanan bir firma olan Limit Break için mobil oyun ikonu Gabriel Leydon tarafından toplanan 200 milyon dolar var. Buna ek olarak Singapur’a ait küresel bir yatırım firması olan Temasek, risk sermayesi şirketi ve Web3 oyun yayıncısı Animoca Brands’e 100 milyon dolar yatırım yaptı.

İlgili – Metaverse nedir, geleceği nasıl? Güncel Metaverse haber ve gelişmeleri

Bu rapora göre, bu yıl blockchain oyun alanına yapılan yatırım miktarının toplamda 10.2 milyar dolar olması bekleniyor. Geçen sene bu alan yatırım 4 milyar dolar olmuştu.

Ağustos’tan bu yana 750 milyon dolarlık yatırım çeken 2 kripto para alanıKaynak: DappRadar

DappRadar, raporda şöyle diyor:

“Bu yatırım miktarı, kripto para piyasalarındaki zorlu ve belirsiz koşullara rağmen, büyük yatırım kuruluşlarının GameFi endüstrisine ilgi göstermeye devam ettiğini gösteriyor.”

Analitik firmasına göre, oyunlar ve metaverse projeleri GameFi endüstrisindeki yatırımların yaklaşık üçte birini alıyor. Gerisi çoğunlukla altyapı ve yatırım firmalarına gidiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik seviyeye keskin düşüş ve önemli sebebi: Güncel BTC teknik analizi

DappRadar raporunda sonuç olarak blockchain oyunları alanının hala çekirdek aşamasında olduğunu belirtiyor. Yani bu alanın hala büyümesi için büyük bir potansiyele sahip. Bu alandaki büyümeyi geçen sene metaverse ve blockchain oyunları tokenlerindeki büyüme ile görmüştük.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.