Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ağustos’tan bu yana 750 milyon dolarlık yatırım çeken 2 kripto para alanı

Squidgame sgt
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektörü son bir aylık zaman zarfında bir hareketlenme yaşadı. Ancak özellikle 2 alt alan yatırımcılardan ilgi görüyor. Çünkü buraya Ağustos’tan bu yana 750 milyon dolarlık bir yatırım akışı oldu.


Ağustos’tan bu yana 750 milyon dolarlık yatırım çeken 2 kripto para alanı

DappRadar’ın yeni raporuna göre, blockchain tabanlı Web3 oyunları ve metaverse projeleri yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Özellikle büyük yatırımcılar, kripto para sektörünün bu iki alt alanına büyük yatırımlar yapıyor.

Analitik şirketlerinin son verilerine göre, kripto para sektörünün Web 3 oyunları ve metaverse projeleri, Ağustos’tan bu yana 748 milyon dolarlık yatırım çekti. Hem de kripto para sektörünün düşüş yönlü olmasına rağmen.

Geçen ay yapılan büyük yatırımlar arasında, blockchain tabanlı oyunlara odaklanan bir firma olan Limit Break için mobil oyun ikonu Gabriel Leydon tarafından toplanan 200 milyon dolar var. Buna ek olarak Singapur’a ait küresel bir yatırım firması olan Temasek, risk sermayesi şirketi ve Web3 oyun yayıncısı Animoca Brands’e 100 milyon dolar yatırım yaptı.

İlgili – Metaverse nedir, geleceği nasıl? Güncel Metaverse haber ve gelişmeleri

Bu rapora göre, bu yıl blockchain oyun alanına yapılan yatırım miktarının toplamda 10.2 milyar dolar olması bekleniyor. Geçen sene bu alan yatırım 4 milyar dolar olmuştu.

Ağustos’tan bu yana 750 milyon dolarlık yatırım çeken 2 kripto para alanıKaynak: DappRadar

DappRadar, raporda şöyle diyor:

“Bu yatırım miktarı, kripto para piyasalarındaki zorlu ve belirsiz koşullara rağmen, büyük yatırım kuruluşlarının GameFi endüstrisine ilgi göstermeye devam ettiğini gösteriyor.”

Analitik firmasına göre, oyunlar ve metaverse projeleri GameFi endüstrisindeki yatırımların yaklaşık üçte birini alıyor. Gerisi çoğunlukla altyapı ve yatırım firmalarına gidiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik seviyeye keskin düşüş ve önemli sebebi: Güncel BTC teknik analizi

DappRadar raporunda sonuç olarak blockchain oyunları alanının hala çekirdek aşamasında olduğunu belirtiyor. Yani bu alanın hala büyümesi için büyük bir potansiyele sahip. Bu alandaki büyümeyi geçen sene metaverse ve blockchain oyunları tokenlerindeki büyüme ile görmüştük.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.