Ethereum (ETH) bu metrikte 16 ayın zirvesini yaşıyor

Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa değerine kıyasla ETH sirkülasyonu, Mayıs 2021’den bu yana en fazla yükseliş gösterdiği dönemi yaşıyor. Ethereum, ETH Merge yükseltmesiyle (piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlık için hayati önem taşıyor), 15 Eylül’de Hisse Kanıtı’na (PoS) geçişe başlayacak gibi göründüyor, ve buna resmi olarak iki günden az bir süre kaldı.

Ethereum (ETH) 16 ayın zirvesini yaşıyor

DeFi varlığına olan ilginin ışığında, zincir içi ölçümler olumlu işaretler gösteriyor. Davranış analizi platformu Santiment’in 13 Eylül’deki NVT dolaşım modeli verilerine göre, taşınan benzersiz ETH ile ağın mevcut piyasa değeri arasındaki oran 16 ayın en iyi durumunda. Piyasa değeriyle karşılaştırıldığında, Ethereum tokenlerinin dolaşımı, Mayıs 2021’den bu yana gördüğü en yüksek yükseliş sapmasını sergiliyor.

Bununla birlikte, diğer şeylerin yanı sıra DeFi operasyonları ve Birleşme sonrasında teminat kaybetme potansiyeline ilişkin endişeler nedeniyle tirajlarda bir artış olabilir. Birleştirme yükseltmesinin kötümserleri de var. Dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’ta bir analist olan Marcus Sotiriou’nun, 12 Eylül’de Finbold ile paylaşılan bir notta, Birleştirmenin yükseltmenin ilk aşamalarında öne çıkabilecek çeşitli riskler sunduğunu kabul ettiğini belirtmekte fayda var.

ethereum

Sotiriou’ya göre, geçişten sonra ortaya çıkması muhtemel zorluklardan bazıları, yazılım hala yeni olacağından, kullanıcıların yeni zinciri işleyememesi olacaktır. Analist “Ayrıca, bazı API’ler birçok insanın tahmin edemeyeceği şekillerde bozulabilir. Ayrıca, bu geçişin gerçekleşmesi için yıllardır bekleyen yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan başka bir gecikme olabilir” dedi.

Bu arada, popüler bir kripto traderı, Ethereum’un özellikle eski Proof-of-Work (PoW) protokolünden tokenların dağıtımıyla birlikte bir pompalama ve boşaltma durumuna maruz kalabileceği konusunda da uyardı. Bu konuyla ilgili olarak, Coinmetro CEO’su ve kurucusu Kevin Murcko Finbold’a şunları söyledi:

Traderlar görünüşe göre kitaptaki en eski numaralardan birini uyguluyorlar: ‘söylentiyi satın al, gerçeği sat’. Eylül ayının ikinci yarısında bir fiyat düşüşü görürsem şaşırmam. Ancak bu, FOMO tarafından yönlendirilen perakende yatırımcılarının bu arada çantalarını doldurmalarını engellemeyecek. Ancak uzun vadede, Birleşmenin şüphesiz Ethereum üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. Eylül, kripto para birimleri tarihinde bir başka dönüm noktası olmaya hazırlanıyor ve bu, yatırım getirileri için muazzam bir kapsam anlamına geliyor.

ethereum


Son olarak, Ethereum, CoinMarketCap’e göre, son 24 saatte %1.37 düşüşle 1.720 $’dan işlem gördü, ancak yayın sırasında önceki haftaya göre %3.94 arttı ve toplam piyasa değeri 210 milyar $’dı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum (ETH) bu metrikte 16 ayın zirvesini yaşıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.