1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Vasil öncesi Cardano fon akışlarında sürpriz artış!

Vasil öncesi Cardano fon akışlarında sürpriz artış!

Vasil öncesi Cardano fon akışlarında sürpriz artış!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Vasil hard forku öncesinde, Cardano fon akışlarında sürpriz artışlar yaşanıyor.

Cardano fon akışında dört kata varan artış!

Pozitif bir fon akış dengesine sahip birkaç kripto varlıktan birisi olan Cardano’da yeni fon girişlerinde, yaklaşan Vasil hard fork’la birlikte önemli ölçüde artış gözleniyor.

Coinshares duyurdu: Cardano, fon girişlerinde sürpriz artış!

CoinShares’in en son paylaştığı haftalık rapora göre, Cardano için pozitif fon girişleri bir önceki haftaya kıyasla dört katı artış kaydetti.

Rapordan elde edilen verilere göre; Cardano fon akışlarında üst üste üç haftadır pozitif akış kaydediliyor. Bu yönüyle Cardano’yu takip eden diğer kripto varlıkların başında ise, Ripple (XRP) ve Solana (SOL) geliyor. Ancak her iki varlığa ait pozitif akışlar aynı dönemde, Cardano’ya oranla daha düşük seviyelerde kaldı.

İlginizi Çekebilir:

Balinalar gözünü Cardano’ya dikti! – İşte ADA fiyatını etkileyebilecek faktörler

Elon Musk’ın Bitcoin sorununa çözüm Cardano ve Hoskinson’dan

Cardano kurucusu açıkladı – İşte Bitcoin madenciliği için yaklaşan tehlike!

5 Eylül öncesindeki haftada Cardano’ya 100.000$ değerinde fon girişi sağlanırken; bu miktar son yedi günde 400.000$’a kadar yükseldi. Yine Cardano’nun aylık ve ve yıllık fon akışlarında da olumlu gelişmeler mevcut. Aylık ve yıllık ortalama sırasıyla 400.000 dolar ve 14,1 milyon dolar seviyelerini gördü.

Kripto piyasasında neler oldu?

Kripto varlık piyasasına genel olarak bakacak olursak; CoinShare’nin verilerine göre yatırımcıların ekosisteme kayıtsız kaldığı bir haftayı geride bıraktık diyebiliriz. Kripto varlıklara giriş ve çıkışlar birlikte değerlendirildiğinde 62.7 milyon dolarlık bir çıkış yapılan bir haftayı geride bıraktık.

Bitcoin tabanlı kripto varlıklar üst üste altı hafta boyunca devam eden çıkışlar gördü ve bu haftayı da 13 milyon dolarlık bir çıkış, yani negatif fon akışı ile kapattı. Ancak bu eğilim, kısa vadeli Bitcoin tabanlı fonlar için biraz farklıydı. Burada ard arda iki haftadır pozitif yönlü bir fon akışı mevcut. Son bir haftalık fon girişi ise 10.6 milyon dolar oldu.

Coinshares duyurdu: Cardano, fon girişlerinde sürpriz artış

Kripto varlık dünyasındaki en büyük çıkışlar, Ethereum ağında bulunan varlıklarda gerçekleşti. Son bir haftada bu ağdan 61.6 milyon dolar değerinde bir fon çıkışı oldu. CoinShares, bu çıkışların Ethereum’un Birleşmesi Merge hakkında muhtemel olumsuzluklar ile ilgili yatırımcılarda oluşan korkudan kaynaklanıyor olabileceğini bildiriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.