Cardano kurucusu açıkladı – İşte Bitcoin madenciliği için yaklaşan tehlike!

Cardano kurucusu Bitcoin madenciliğinde yaklaşan tehlikeye işaret etti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, ABD hükümeti tarafından açıklanan yeni tekliflerin kripto para ekosistemi ve Bitcoin madenciliği için ciddi bir tehdit oluşturduğu konusunda uyarıda bulundu. Ünlü kurucu, bu tavsiyelerin Bitcoin ve diğer kripto varlıklar için hayra alamet olmadığını savunuyor.

Bitcoin madenciliği için yaklaşan tehdit ne?

Bilindiği gibi; Beyaz Saray, aralarında kripto para madenciliğinin de bulunduğu bazı sektörlerin aşırı enerji kullanımını azaltması ve bu kapsamda bazı önlemlerin alınması gerektiği yönünde bir rapor yayımladı. Bu rapor, yüksek enerji kullanan kripto para madenciliği gibi sektörler enerji kullanımını azaltmaz ya da yeşil enerjiye geçmezse, ciddi yasaklarla karşı karşıya kalınabileceğine dair imalarda bulunuyor.

İlgili: Elon Musk’ın Bitcoin sorununa çözüm Cardano ve Hoskinson’dan

Nitekim Cardano kurucusu Hoskinson da dijital varlıkların geliştirilmesinde kanıta dayalı çevre standartları oluşturmak üzere ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve ABD Enerji Bakanlığı (DoE)’na çağrıda bulunan bu Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Ofisi Politikası raporunun tavsiyelerine itiraz ederek, bu raporda yer alan tekliflerin, Bitcoin (BTC)’in tamamen yasaklanmasıyla sonuçlanabileceğini söyledi.

Cardano kurucusu açıkladı - İşte Bitcoin madenciliği için yaklaşan tehlike!

İlginizi çekebilir:


Balinalar gözünü Cardano’ya dikti! – İşte ADA fiyatını etkileyebilecek faktörler

Cardano kurucusundan ADA fiyatındaki düşüşle ilgili iddialı yorum…

“[The] EPA ve DoE, kripto para birimlerinin çalışma şeklini değiştirmelerini söylemek üzere kripto şirketleriyle irtibata geçecek.

Peki hangi şekilde? Bunlar, ‘Çok düşük enerji yoğunlukları, düşük su kullanımı, düşük gürültü üretimi, operatörler tarafından temiz enerji kullanımı için standartlar ve tesislerinin ek elektrik yükünü karşılamak ve aşmak için ek karbonsuz üretim için zamanla güçlenen standartlar olabilir.

Bu önlemler, etkileri azaltmada etkisiz kalırsa, yönetim yürütme eylemlerini araştırmalı ve Kongre, kripto varlık madenciliği için yüksek enerji yoğunluğu konsensüs mekanizmalarının kullanımını sınırlamak veya ortadan kaldırmak için mevzuatı değerlendirebilecek.

Başka bir deyişle, Bitcoin yasaklanabilir. Bunu, ben böyle okuyorum.”

Esasen bu rapor, Başkan Joe Biden tarafından mart ayında imzalanan ve “sorumlu dijital varlık inovasyonu” çağrısında bulunan bir bildiriye yanıt niteliğinde.

Hoskinson’a göre, ABD hükümeti bu yöndeki hedeflerine ulaşmak için çeşitli stratejiler kullanabilir. Ve bu da madencilik tabanlı Proof of Work konsensüsünü kullanan kripto paralar için kötü haberlere yol açabilir.
Hoskinson açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Beyaz Saray, şu anda kimsenin göremeyeceği veya okuyamayacağı bir raporu yedinci sayfada saklıyor.

‘Hey Mia, proof work iyi ama, biliyorsun ki küresel ısınma kötü. Bu yüzden yasaklamalıyız.’

Ve EPA ve DoE’nin devreye girmesini sağlayarak, bunu yumuşak bir şekilde yasaklayacağız ve temel olarak uyamayacağınız standartlar yaratacağız.

Ve sonra temelde bunu yapabilmenizi engellemek için de bir tür icra emri veya mevzuat oluşturacağız.

Veya kar marjlarınızı yok edeceğiz, böylece Amerikan madencilik endüstrisi artık karlı olmayacak.”

İlginizi çekebilir:

Cardano (ADA) fiyat tahmini

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Cardano kurucusu açıkladı – İşte Bitcoin madenciliği için yaklaşan tehlike!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.