Ethereum güncellemesi için son testler! Geçiş sorunsuz olacak mı?

2022 ayı piyasasında en çok ve en az kaybeden kripto para ekosistemleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un bugüne kadar ki en büyük dönüşümü olacak The Merge için son testler yapıldı. Güncelleme başarılı olacak mı? Detaylar haberimizde.

Ethereum güncellemesi için son testler! Başarılı olacak mı?

Ethereum’un tarihindeki en büyük değişimi olacak olan The Merge güncellemesinin tamamlanmasına günler kaldı. Büyük güncelleme öncesi Ether geliştiricileri çalışmaya devam ediyor. Güncellemenin başarısız olma ihtimalini dillendirenlere karşı Ether geliştiricileri bir sorun olmaması adında yoğun mesai yapıyor.

İlgili: Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum (ETH) geliştiricileri, merakla beklenen blok zinciri yükseltmesi The Merge için gerekli olan ön koşulların (Shadow Fork) başarıyla tamamlandığını açıkladı.

Shadow Forklar, geliştiricilerin kalıcı yükseltmeler sırasında ağ güvenliğini sağlamak için senkronizasyona yardımcı olmaktadır. The Merge ışığında, Ethereum geliştiricileri ilk Shadow Fork’u 11 Nisan 2022’de uyguladı.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Yaklaşık altı ay sonra, Ethereum araştırma ve mühendislik şirketi Nethermind, Mainnet-Shadowfork-13’teki- son gölge çatalı- geçişin başarılı olduğunu doğrulayarak, ağın bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçiş için hazır olduğunun sinyalini verdi.

Ayırca, Kripto borsası BitMEX’in CEO’su Alexander Höptner, hizmet kesintisini önlemek için Ethereum yükseltmesi sırasında çok dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

“Yüksek volatilite olasılığı var. Bu nedenle, hizmetlerinizin çalışır durumda olduğundan emin olmalısınız.Oynaklık dışında büyük bir aksama beklemiyoruz.”

CEO ayrıca, The Merge’in başarısının topluluğun desteğine bağlı olacağını belirtti. Merge güncellemesinin başarılı olmama ihtimali dillendiren ve Etherum’dan çıkarak rakiplerine yönelen analistlerin de olduğunu hatırlatalım.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ether, gelişmelerin ortasında son saat içerisinde %1,74 değer kazandı ve 1.721 dolardan fiyatlanıyor. Altcoin son yedi günde %10 değer kazandı. ETH, 210 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bu değeri ile kripto piyasasının %20,1’ini domine ediyor.

İlgili: Ethereum teknik anallizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum güncellemesi için son testler! Geçiş sorunsuz olacak mı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.