Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
64.276,74 USDT
eth
ETH
-0.47%
Ethereum
3.502,03 USDT
bch
BCH
0.27%
Bitcoin Cash
383,98 USDT
xrp
XRP
-0.37%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.29%
Litecoin
73,95 USDT
bnb
BNB
-0.35%
Binance Coin
584,09 USDT
sol
SOL
0.4%
Solana
135,14 USDT
avax
AVAX
-3.72%
Avalanche
26,46 USDT
ada
ADA
-0.43%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.57%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.02%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Vasil güncellemesi Cardano’ya neler getirecek ve fiyatı nasıl etkilenecek?

cardano
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Vasil güncellemesi için geri sayım başladı. Güncelleme Cardano ağına neler getirecek ve ADA’nın fiyatı nasıl etkilenecek? Detaylar haberimizde.

Vasil güncellemesi Cardano’ya neler getirecek ve fiyatı nasıl etkilenecek?

Ethereum’un Merge güncellemesi 15 Eylül’de başarılı bir şekilde tamamlandı. Kripto piyasası tarihinin en önemli geçişlerinden biri olan Merge’nin ardından gözler bu sefer de Ethereum’un rakibi Cardano’nun yapacağı Vasil güncellemesinde.

İlgili: Cardano (ADA) coin nedir, geleceği nasıl?

Vasil hard fork’un teknik sorunlardan kaynaklanan aylarca gecikmeden sonra 22 Eylül’de yayınlanması planlanıyor. Vasil’de gerçekleştiğinde kripto piyasasının uzun zamandır beklenen iki önemli güncellemesi de tamamlanmış olacak.

Geçen Eylül ayında Alonzo hardforkun uygulanmasından sonra, büyük komut dosyaları işleme sorunlarına neden oldu. Vasil yükseltmesi, geliştiricilerin bir harcama işlemine bir komut dosyası eklememelerini mümkün kılan referans komut dosyaları sunacak.

İlgili: Cardano (ADA) coin fiyat tahmini

Input Output’ta Topluluk ve Ekosistemden sorumlu başkan yardımcısı Tim Harrison, yaklaşmakta olan Vasil hard fork’un önde gelen Proof-of-Stake blok zincirinin yeteneklerini “önemli ölçüde” artıracağını belirtti. Yükseltme, daha yüksek verim ve daha fazla verimlilik sağlayacak Plutus V2 komut dosyalarının yardımıyla akıllı sözleşme yeteneklerini geliştirebilecek.

Güncelleme aynı zamanda hızlı blok yayılımı sağlayacak ve böylece daha yüksek verim sağlayarak blok zincirinin performansını önemli ölçüde artıracaktır.

Cardano’ya yeni yetenekler kazandıracak Vasil’in ADA’nın fiyatı üzerinde oluşturacağı etki ise yatırımcılar arasında merak konusu. ADA üzerine analizler yapan ünlü analistler Vasil sonrası ADA’nın fiyatının orta vadede 1 doların üzerine yeniden çıkacağını tahmin ediyor.

Cardano ADA Vasil’in gerçekleşmesine günler kala kripto piyasasındaki genel düzeltmede ayaklta kalmayı başardı. ADA, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,47 dolardan işlem görüyor. Altcoin, 16 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bu değer ADA’yı kripto piyasasının en değerli varlıkları sıralamasında 8’inci sıraya koyuyor.

Cardano (ADA) coin haftalık fiyat hareketleri

Cardano Vasil güncellemesi Cardano’ya neler getirecek ve fiyatı nasıl etkilenecek?

 

Kaynak

 

 

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.