1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano Vakfı ile Gürcistan Ulusal Şarap Ajansı arasında dikkat çeken ortaklık!

Cardano Vakfı ile Gürcistan Ulusal Şarap Ajansı arasında dikkat çeken ortaklık!

Cardano Vakfı ile Gürcistan Ulusal Şarap Ajansı arasında dikkat çeken ortaklık!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano Vakfı, Gürcistan Ulusal Şarap Ajansı ile dünyaca ünlü Gürcü şaraplarının kalitesini kontrol etmek bir ortaklık imzaladığını duyurdu.

Cardano Vakfı blockchain teknolojisini Gürcü şarapları için kullanacak

Cardano Vakfı, Gürcistan Ulusal Şarap Ajansı ile bir ortaklık imzaladığını duyurdu. Vakıf bu ortaklık ile, dünyaca ünlü Gürcü şaraplarının kalitesini kontrol etmek için bir izlenebilirlik sistemi geliştirecek.

Cardano Vakfı ile Gürcistan Ulusal Şarap Ajansı arasında dikkat çeken ortaklık!

Cardano‘nun blockchain teknolojisi, Gürcü şarabının sürekli olarak yüksek kalitede olmasını sağlamak için kullanılacak.

Ayrıca Vakıf bu ortaklık kapsamında, İsviçre bağlantılı mallar ve paketleme platformu Scantrust ile birlikte “yaratıcı” ve “uygun maliyetli” bir sertifika ve izlenebilirlik sistemi geliştirecek.

ilginizi çekebilir.

Vasil’e rağmen Cardano neden yükselmiyor? 

Vasil öncesi Cardano fon akışlarında sürpriz artış!

Pilot program, 2022 yılının sonbaharında hasat edilen ve önümüzdeki baharda Kvemo Kartli bölgesindeki Bolnisi şehrinde şişelenecek olan 100.000 şişe şarap ile başlayacak. Tüketiciler, benzersiz bir QR kodu yardımıyla şişelerin orijinalliğini kontrol edebilecekler.

Ulusal Şarap Ajansı başkanı Levan Mekhuzla, Cardano teknolojisinin, tedarik zinciri izlenebilirliğini ölçekte dağıtmayı mümkün kıldığını ifade ediyor.

Bu arada geçtiğimiz yıl, Gürcistan hükümeti, Gürcü şarapları için NFT (değiştirilemeyen tokenler) çıkarmak için Norveç merkezli blockchain şirketi WiV Technology ile başka bir ortaklık kurdu.

Nitekim blockchain aracılığıyla şarapta sahteciliği ortadan kaldırma fikri yeni bir şey değil. Yine 2018’de de bir risk sermayesi şirketi olan Medici Ventures, şarap takip şirketi Vin-X’den hisse satın almıştı.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.