Ünlü CEO’dan Merge sonrası Ethereum için kritik yorum!

Goldman Sachs yöneticisinden Solana için çarpıcı Ethereum benzetmesi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En popüler kripto para türev borsalarından birinin kurucu ortağı ve eski CEO’su, Merge sonrası Ethereum için kritik olan bir detayı paylaştı.

Merge sonra Ethereum için kritik tablo!

BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, Ethereum Merge (Birleşme)’den sonra ETH için çok önemli olacak bir konuya değindi.

Hayes, yakın tarihli bir tweetinde, Birleşmeden sonra üzerinde durulması gereken tek şeyin net Ethereum (ETH) ihracı olduğunu savundu.

 

Ünlü CEO’dan Merge sonrası Ethereum için kritik yorum!

 

Hayes, net ihraç tablosunun, en büyük akıllı sözleşme platformunun yerel tokenin fiyatı için çok önemli olduğunu savunuyor.

 

Bilindiği gibi; Ethereum’un madencilik tabanlı proof of work konsensüsünden staking tabanlı proof of stake mekanizmasına geçişi, kripto para biriminin ihraç modelinde çarpıcı bir değişime neden oldu.

Birleştirmeyi takiben ETH ihracına ait yeni hesaplamalar, Ethereum Vakfı tarafından şöyle paylaşıldı:

ETH İhracı TLDR

“-Madencilik ödülleri, birleşme öncesi günlük yaklaşık 13.000 ETH.

-Staking ödülleri, birleşme öncesi yaklaşık 1.600 ETH.

Birleştirmeden sonra, günde yalnızca 1.600 ETH kalacak ve bu da toplam yeni ETH ihraçlarını yaklaşık %90 oranında azaltacak.”

“Yanma oranına bakacak olursak; en az 16 gwei ortalama gaz fiyatında, her gün en az 1.600 ETH yakılır. Ve bu da birleşme sonrası net ETH enflasyonunun, etkin bir şekilde sıfır veya daha az olmasını sağlar.”

Konuya ilişkin yorum yapan Hayes, Net ETH Emisyonları tablosunun, Merge sonrası Ethereum için kritik öneme sahip tek şey olduğunu söyledi.

Ayrıca Hayes, biraz farklı ifade edilse de, ETH’nin net emisyonlarındaki sürekli düşüşün, muhtemelen bir sonraki boğa piyasasını tetikleyeceğini savundu.

Ancak, arz dinamiklerindeki değişimin biraz zaman alabileceğini belirtmekte fayda var.

İlginizi çekebilir:

Ünlü CEO’dan çarpıcı iddia: “Ethereum Bitcoin ile rekabet edemez!” Peki neden?

İşte Bitcoin yatırımcılarını korkutan ‘O’ senaryo!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü CEO’dan Merge sonrası Ethereum için kritik yorum!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.