1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ünlü CEO’dan çarpıcı iddia: “Ethereum Bitcoin ile rekabet edemez!” Peki neden?

Ünlü CEO’dan çarpıcı iddia: “Ethereum Bitcoin ile rekabet edemez!” Peki neden?

Ünlü CEO’dan çarpıcı iddia: “Ethereum Bitcoin ile rekabet edemez!” Peki neden?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dijital altın olma yolunda Bitcoin’e hangi kripto varlıklar rakip olabilir? Ethereum Bitcoin ile rekabet ederek dijital altın olabilir mi? BitMEX’in kurucusuna göre böyle bir rekabet yok. Çünkü …

Ethereum Bitcoin ile neden rekabet edemez?

BitMEX kurucu ortaklarından Arthur Hayes, “Ethereum Bitcoin ile rekabet edemez” dedi. Hayes’e göre bunun nedeni en iyi akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’un yalnızca bir para birimi olarak tasarlanmamasıdır.

İlginizi çekebilir :

Cardano kurucusundan ADA fiyatındaki düşüşle ilgili iddialı yorum…

Ünlü CEO'dan çarpıcı iddia: "Ethereum Bitcoin ile rekabet edemez!" Peki neden?

Youtube üzerinden yayınlanan bir röportajda Laura Shin’in sorularını yanıtlayan Hayes, Ethereum’un Bitcoin’den farklı bir noktaya odaklandığını ve bu soruna çözüm aradığını söylüyor.

Hayes Röportajında:

“Bence Ethereum’un çözmeye çalıştığı farklı bir sorun var. Ethereum para olmak için çalışmıyor. 2016 yılında yaptıkları hard fork ile DAO’dan sonra yaptıkları açılım ile herkesi kurtarmaları bunun en büyük kanıtı bence. Çekirdek geliştiriciler veya Ethereum’un politic iradesi ne olursa olsun, 2016 hard forku çok önemli bir örnek benim için’’.

Hayes, Ethereum Classic’in (ETC) ortaya çıkması ile sonuçlanan 2017 hard forkunun, Ethereum’un amacı hakkındaki görüşünü desteklediğini söylüyor.

Ayrıca Ethereum Classic’in normal Ethereum’a kıyasla daha az sayıda kullanıcıya sahip olması, aslında bu ekosistemde bulunanların büyük bir kısmının, ETC’nin hedeflediği sağlam kripto varlık hedefinden başka bir şeyle ilgilendiğini ortaya koyduğunu söylüyor.

“ETC aslında tam bir Ethereum parasıdır, buna rağmen kimse onu kullanmıyor. Bu da bize Ethereum’un para olmak isteyip istemediğinin cevabını veriyor. Diğer taraftan Ethereum’un para olmadığını herkese gösteren şey enflasyon oranları da değildir.

“Dünyada merkezsiz bilgisayar olma hedefini amaçlayan kitlenin yine merkezsiz parayla çalışmak istemesinin sonucu olarak varılan bir uzlaşmadan bahsedebiliriz. Bunu tam olarak açıklayamasak da elimizde böyle bir seçimle karşılaştıklarında ne yaptıklarına dair güzel bir örnek var.

Onlar her defasında “Haydi merkezsiz bilgisayarın gücü olalım” tarafında seçim yaptılar. Ekibin halen bu vizyona sahip olduğuna inanıyorum ve bu sebeple Ethereum’un dijital altın veya kripto ekosisteminin parası olduğuna inanmıyorum.”

İlginizi çekebilir:

“Hangi kripto para alınmalı” sorusuna ünlü analistten cevap: Ethereum,…

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ayı piyasası yorumuna çok şaşıracaksınız!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.