Loading...
btc
BTC
-4.31%
Bitcoin
66.988,04 USDT
eth
ETH
-7.87%
Ethereum
3.226,64 USDT
bch
BCH
-13.14%
Bitcoin Cash
533,42 USDT
xrp
XRP
-10.23%
Ripple
0,55 USDT
ltc
LTC
-12.93%
Litecoin
86,00 USDT
bnb
BNB
-1.97%
Binance Coin
592,70 USDT
sol
SOL
-11.7%
Solana
152,20 USDT
avax
AVAX
-14.75%
Avalanche
39,23 USDT
ada
ADA
-14.07%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-13.73%
Poladot
7,23 USDT
doge
DOGE
-10.49%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-10.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü CEO’dan çarpıcı iddia: “Ethereum Bitcoin ile rekabet edemez!” Peki neden?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital altın olma yolunda Bitcoin’e hangi kripto varlıklar rakip olabilir? Ethereum Bitcoin ile rekabet ederek dijital altın olabilir mi? BitMEX’in kurucusuna göre böyle bir rekabet yok. Çünkü …

Ethereum Bitcoin ile neden rekabet edemez?

BitMEX kurucu ortaklarından Arthur Hayes, “Ethereum Bitcoin ile rekabet edemez” dedi. Hayes’e göre bunun nedeni en iyi akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’un yalnızca bir para birimi olarak tasarlanmamasıdır.

İlginizi çekebilir :

Cardano kurucusundan ADA fiyatındaki düşüşle ilgili iddialı yorum…

Ünlü CEO'dan çarpıcı iddia: "Ethereum Bitcoin ile rekabet edemez!" Peki neden?

Youtube üzerinden yayınlanan bir röportajda Laura Shin’in sorularını yanıtlayan Hayes, Ethereum’un Bitcoin’den farklı bir noktaya odaklandığını ve bu soruna çözüm aradığını söylüyor.

Hayes Röportajında:

“Bence Ethereum’un çözmeye çalıştığı farklı bir sorun var. Ethereum para olmak için çalışmıyor. 2016 yılında yaptıkları hard fork ile DAO’dan sonra yaptıkları açılım ile herkesi kurtarmaları bunun en büyük kanıtı bence. Çekirdek geliştiriciler veya Ethereum’un politic iradesi ne olursa olsun, 2016 hard forku çok önemli bir örnek benim için’’.

Hayes, Ethereum Classic’in (ETC) ortaya çıkması ile sonuçlanan 2017 hard forkunun, Ethereum’un amacı hakkındaki görüşünü desteklediğini söylüyor.

Ayrıca Ethereum Classic’in normal Ethereum’a kıyasla daha az sayıda kullanıcıya sahip olması, aslında bu ekosistemde bulunanların büyük bir kısmının, ETC’nin hedeflediği sağlam kripto varlık hedefinden başka bir şeyle ilgilendiğini ortaya koyduğunu söylüyor.

“ETC aslında tam bir Ethereum parasıdır, buna rağmen kimse onu kullanmıyor. Bu da bize Ethereum’un para olmak isteyip istemediğinin cevabını veriyor. Diğer taraftan Ethereum’un para olmadığını herkese gösteren şey enflasyon oranları da değildir.

“Dünyada merkezsiz bilgisayar olma hedefini amaçlayan kitlenin yine merkezsiz parayla çalışmak istemesinin sonucu olarak varılan bir uzlaşmadan bahsedebiliriz. Bunu tam olarak açıklayamasak da elimizde böyle bir seçimle karşılaştıklarında ne yaptıklarına dair güzel bir örnek var.

Onlar her defasında “Haydi merkezsiz bilgisayarın gücü olalım” tarafında seçim yaptılar. Ekibin halen bu vizyona sahip olduğuna inanıyorum ve bu sebeple Ethereum’un dijital altın veya kripto ekosisteminin parası olduğuna inanmıyorum.”

İlginizi çekebilir:

“Hangi kripto para alınmalı” sorusuna ünlü analistten cevap: Ethereum,…

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ayı piyasası yorumuna çok şaşıracaksınız!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.