Loading...
btc
BTC
0.27%
Bitcoin
58.046,88 USDT
eth
ETH
0.09%
Ethereum
3.136,50 USDT
bch
BCH
2.09%
Bitcoin Cash
376,40 USDT
xrp
XRP
7.09%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.32%
Litecoin
70,16 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
535,07 USDT
sol
SOL
-0.36%
Solana
138,95 USDT
avax
AVAX
-1.14%
Avalanche
25,66 USDT
ada
ADA
0.82%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.18%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.11%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
2.66%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ayı piyasası yorumuna çok şaşıracaksınız!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ayı piyasası yorumuna çok şaşıracaksınız!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, ayı piyasasının kripto ekosisteminde oluşturduğu etkilerini çok farklı bir yaklaşımla yorumladı.

Ethereum kurucusundan çok ilginç ayı piyasası yorumu

En büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH)’un yaratıcısı Vitalik Buterin, kripto ekosistemindeki fiyat düşüşlerinin birçok faydası olduğunu iddia ediyor.

Buterin, Bloomberg Opinion’un eski yazarlarından Noah Smith ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda, kripto para fiyatlarındaki sert düşüşlerin, projelerin zayıf yönlerinin ortaya çıkmasında etkili olduğunu öne sürdü.

İlginizi çekebilir:

Analistten 3 kripto para için yeni fiyat tahmini: Bitcoin,…

Ethereum boğalarının gözü bu kritik kırılmada! – Güncel Ethereum teknik analizi

Ünlü NFT platformu OpenSea, Ethereum Merge sonrası tarafını seçti!

 

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ayı piyasası yorumuna çok şaşıracaksınız!

 

“Ekosistemle alakalı olarak, en başından beri fiyat düşüşlerinin sistemde olan sorunların gün yüzüne çıkmasında etkili olduğunu düşünüyorum. Sürdürülebilirliği olmayan platformlar da dahil olmak üzere, tüm kripto varlıklar pump dönemlerinde başarılı olma eğilimindedir. Çünkü her şey yükselir ve insanlar da para kazandıkça ekosisteme yeni dolar akışı sağlanır. Böylece geçici olarak, işler gayet yolunda gider. ”

Ethereum kurucusu, bu noktada Terra’nın yerel tokeni LUNA çöküşünü örnek gösteriyor. Bu minvalde fiyat düşüşleri sırasında gelen çöküşlerin, sürdürülemez iş modellerinin ortaya çıkmasına yardım ettiğini söylüyor. 

“Çöküşler sırasında, Terra’da olduğu gibi, bu model artık işe yaramıyor. Bu durum en çok, yüksek kaldıraçların kullanıldığı dönemlerde ve Ponzi projelerde geçerlidir. (2017’nin mağdurları ‘BIT-CONNE-E-E-E-ECTİ!!!‘ hatırlayacaktır).”

Ethereum kurucusu  Vitalik Buterin’nin ayı piyasası yorumuna çok şaşıracaksınız

Bu durum gösteriyor ki; boğa piyasasının hakim olduğu dönemlerde yeni bir protokol geliştirmek ve bunu sürdürülebilir kılmak oldukça kolay. Bunun tam tersi ayı piyasasında ise; yani fiyatların sürekli düştüğü bir zamanda, yeni ekiplerin finansal olarak sürdürülebilirliği yakalamaları zordur. 

Bu arada yukarıda bahsi geçen Ponzi projesi Bitconnect’in kurucusu, geçtiğimiz şubat ayında ABD mahkemesinde büyük bir jüri önünde hesap verdi. 

Kripto varlık ekosisteminde yaşanan volatiliteler, Buterin’e göre orta vadede diğer geleneksel varlıklara benzer bir şekilde normalleşecek. 

Buter’in kripto piyasasının orta ve uzun vadeli görünümü konusunda ise şunları kaydetti:

“Orta vadeli gelecekte kripto para birimlerinin volatilitesinin azalacağını ve sadece altın veya borsa kadar değişken olacağını düşünüyorum.”

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.