Ünlü NFT platformu OpenSea, Ethereum Merge sonrası tarafını seçti!

Ünlü NFT platformu OpenSea, Ethereum Merge sonrası tarafını seçti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük NFT pazar yerlerinden birisi olan OpenSea, Ethereum Merge sonrası yalnızca bir tarafı destekleyeceğini duyurdu. 

OpenSea Ethereum Merge sonrası hangi tarafı seçecek?

En büyük NFT pazar yerlerinden birisi olan OpenSea, Merge sonrası sadece Ethereum Proof of Stake konsensüsünü destekleyeceğini açıkladı. 

Yaptığı açıklama ile birlikte OpenSea, Ethereum Merge sonrasında Ethereum’un stake tabanlı POS mekanizmasını destekleyecek. Bununla birlikte Seaport protokolünün artık Polygon’u da desteklediğini duyurdu. 

 

Ünlü NFT platformu OpenSea, Ethereum Merge sonrası tarafını seçti!

İlginizi çekebilir;

Cardano NFT destekli kredi platformunda önemli dönüm noktası!

Katar Merkez Bankası’ndan bir ilk! – Dijital ödeme lisansı için düğmeye bastı!

Ripple’a rağmen düşen XRP fiyatı için sırada ne var?


OpenSea, 1 Eylül’de yayınladığı bir tweetle “yükseltilecek olan Ethereum PoS zincirinde yalnızca NFT’leri desteklemeyi taahhüt ettiğini” duyurdu. Bu paylaşımla Ethereum Merge sonrasında yalnızca Ethereum’un POS sürümünü destekleyeceğini açıklayan şirket, geçiş sürecinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için yaklaşan Proof-of-Stake geçişine hazırlık yapıyor. 

 

 

Kripto dünyasında benzer şekilde tarafını seçen ilk platform, OpenSea değil aslında. Daha önce de aralarında Circle ve Chainlink’in de olduğu bazı şirketler, sadece Ethereum’un PoS sürümünü desteklemeye karar verdiklerini duyurdu.

 Ethereum Merge için geri sayım başladı! 

10 Eylül ile 20 Eylül arasında gerçekleşmesi beklenen Birleştirme, kripto ekosisteminde merakla takip edilen yükseltmelerden birisidir. Bugüne kadar çok sayıda test ağı güncellemesini başarılı bir şekilde atlatan proje, kripto meraklılarını heyecanlandırıyor. Tüm taraflar Birleştirmenin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini umuyor. 

Ünlü NFT platformu OpenSea, Ethereum Merge sonrası tarafını seçti!

Merge için hazırlık yapan, sadece platformun kendisi değil aslında. Aave ve LookRare’nun da aralarında bulunduğu birçok Web3 platformu Birleştirme için hazırlık yapıyor. Her iki platform da birleşmenin sorunsuz atlatılması için geçici değişiklikler yaptı.

Seaport artık Polygon’u destekliyor!

OpenSea yaptığı duyurunun devamında açık kaynaklı web3 pazaryeri protokolü olan Seaport’ta Polygon’a destek verdiğini de duyurdu. Bununla birlikte önümüzdeki dönemde Klaytn ve diğer EVM uyumlu zincirleri de destekleyeceğini açıkladı.

Platformda yapılacak güncellemelerde birçok kullanıcının yararlanabileceği çeşitli özellikler olacak. 

OpenSea NFT hacmindeki kayıplar Mayıs’tan bu yana %90’ı aştı! 

OpenSea platformu birçok güncelleme ile yatırımcılara çeşitli olanaklar sunsa da NFT pazarında işlerin yolunda gittiği söylenemez. NFT hacimleri, Mayıs 2022’de yakaladığı zirveden sonra %90’ın üzerinde kayıp yaşadı. Kripto kışından kendi payına düşeni alan NFT pazarı yaşanan çöküşten en çok etkilenen pazar yerlerinden birisi oldu. 

Bu çöküşe birkaç örnek vermek gerekirse; OpenSea 1 Mayıs’ta 405 milyon dolarlık; 28 Ağustos’ta ise yaklaşık 5 milyon dolarlık kayıp yaşadı. Ýaşadığı şaşalı dönemden sonra gelen bu keskin düşüş aslında sadece NFT’lere özgü değildi. Tüm kripto piyasasında benzer düşüşlere şahit olduk. Aslına bakılırsa, NFT’lere olan ilgi tamamen yok olmuş değil sadece bir dönem yaşanan aşırı ilgi ve coşku piyasada yaşanan diğer gelişmeler ile birlikte normal seviyelere indi diyebiliriz. 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü NFT platformu OpenSea, Ethereum Merge sonrası tarafını seçti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.