1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano NFT destekli kredi platformunda önemli dönüm noktası!

Cardano NFT destekli kredi platformunda önemli dönüm noktası!

Cardano NFT destekli kredi platformunda önemli dönüm noktası!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano, 13 Eylül’de ana ağda başlatılacak olan ilk borçlanma ve borç verme protokolü Aada V1 ile blok zincirinin gelişiminde önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Cardano NFT ile borçlanma ve borç verme platformunu başlatmaya hazırlanıyor

Dijital varlıklar için bir borçlanma ve borç verme platformu olan Aada Finance, aylar süren halka açık testnet kullanımından sonra Aada V1’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu versiyonda akıllı sözleşmeler, kullanıcıların özel bir NFT bono tekniği kullanarak, varlıkların birbirleri arasında ödünç verilmelerini ve ödünç alınmalarını sağlayacak.

Cardano NFT destekli kredi platformunda önemli dönüm noktası!
cardano

Bu yeni sürümle, Cardano (ADA) artık ödünç verebilir ve ödünç alabilir. Bu da ağa, ilk kez merkezsiz finans (DeFi) ilkelerinin getirildiğine işaret ediyor.

Aada Finance, Cardano ağını güncelleyecek olan ve eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen Vasil hard forkunu önceden başlatmayı planlıyor.

 

İlginizi çekebilir.

Katar Merkez Bankası’ndan bir ilk! – Dijital ödeme lisansı için düğmeye bastı!

Ripple’a rağmen düşen XRP fiyatı için sırada ne var?

Ünlü isim korkulan senaryoya meydan okudu: Bitcoin 10.000 dolara düşmeyecek! Çünkü…

Cardano kurucusu geliştiricileri Mithril’e tanışmaya davet ediyor

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, SPO’lara şu anda açık kaynak olan Mithril’e katılmaları yönünde çağrı yaptı. Çünkü tüm DPT’lerin ağa katılması koşuluyla, Mithril ağı en yüksek güvenlik seviyesine ulaşabilecek.

 

Cardano ölçeklenme sürecinden geçerken, Input Output global (IOG) teknik ekipleri ağ performansını iyileştirmek için çeşitli stratejiler geliştiriyor. Nitekim Mithril adı verilen öyle bu yaklaşım da uygulamalar arasında veri senkronizasyonunun etkinliğini hızlandırmayı ve iyileştirmeyi amaçlıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: