okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
3.03%
Bitcoin
67.215,21 USDT
eth
ETH
5.39%
Ethereum
3.103,52 USDT
bch
BCH
6.3%
Bitcoin Cash
472,82 USDT
xrp
XRP
2.19%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
1.94%
Litecoin
84,03 USDT
bnb
BNB
2.35%
Binance Coin
582,60 USDT
sol
SOL
7.03%
Solana
170,56 USDT
avax
AVAX
7.46%
Avalanche
37,03 USDT
ada
ADA
4.94%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
3.19%
Poladot
7,25 USDT
doge
DOGE
4.09%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Katar Merkez Bankası’ndan bir ilk! – Dijital ödeme lisansı için düğmeye bastı!

Katar Merkez Bankası'ndan bir ilk! - Dijital ödeme lisansı için düğmeye bastı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Katar Merkez Bankası (QCB) tarafından salı günü paylaşılan bir tweete göre, elektronik ödeme hizmetleri sağlayan iki firmaya dijital ödeme lisansı verildi.

Katar Merkez Bankası ilk dijital ödeme lisansını verdi

Ülkenin merkez bankası, dünya kupası öncesinde Vodafone Qatar ve Ooredoo Money’e iPay dijital ödeme hizmetleri için ilk lisansları verdiğini duyurdu.

Açıklamaya göre, online ödeme işletmelerine lisans vermek, merkez bankasının gözetimine daha fazla dijital ödeme kurumu katmanın ilk adımı olarak kabul edilebilir. QCB, bu adım ile birlikte, finansal katılımı ilerletmek ve ülkenin finansal teknoloji sektörünün büyümesine yardımcı olmayı hedeflediğini belirtti.

İlginizi çekebilir:

Ripple’a rağmen düşen XRP fiyatı için sırada ne var?

Ünlü isim korkulan senaryoya meydan okudu: Bitcoin 10.000 dolara düşmeyecek! Çünkü…

 

 

Katar dijital ödeme altyapısını iyileştiriyor

Katar, bu kış FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanırken; ziyaretçilere iyi bir dijital ödeme deneyimi sunmak için yerel ve uluslararası finans kuruluşlarını birlikte çalışmaya çağırdı.  Bu minvalde, yabancı turist artışını karşılamak için dijital ödeme altyapısını geliştirmeye başladı.

Yine geçen hafta ülkede, Google Pay dijital cüzdanı başlatıldı. QCB’nin gelişmeyle ilgili tweetine göre, Apple Pay ve Samsung Pay gibi dünya çapındaki tüm dijital cüzdan hizmetleri artık Katar’da kabul ediliyor ve özellikle dünya kupası sırasında turistlere dijital alım satım imkanı sağlayacak.

Katar Merkez Bankası'ndan bir ilk! - Dijital ödeme lisansı için düğmeye bastı!

 

Bu arada Katar’da bankacılık sektörü, sahip olunan toplam varlıklar açısından Orta Doğu’nun en büyük finans kurumu olan Qatar National Bank (QNB)’a ev sahipliği yapmasına rağmen, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi diğer KİK ülkelerine kıyasla nispeten küçük kalıyor. Sektör küçük olmasına rağmen, ülkedeki yabancı BT şirketlerinin varlığı nedeniyle, inovasyon için bir merkez olarak hareket ediyor.

QNB’den ilk açık bankacılık platformu!

Müşterilerinin ve ortaklarının temel bankacılık sistemlerine erişimini sağlamak için açık bir API kullanan QNB, bu yılın haziran ayında ülkede açık bankacılık platformunu kullanan ilk banka oldu. QNB’nin açık bankacılık platformu aracılığıyla, Ooredoo cüzdan sahipleri artık sanal IBAN ve MasterCard, bordro çözümleri ve havale gibi bankacılık hizmetlerine erişebiliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.