1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü CEO: Fed bu tarihte “dur” deyince Bitcoin ve kripto harekete geçecek

Ünlü CEO: Fed bu tarihte “dur” deyince Bitcoin ve kripto harekete geçecek

Ünlü CEO: Fed bu tarihte “dur” deyince Bitcoin ve kripto harekete geçecek
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bu hafta fiyatlarda yaşanan düşüşe rağmen, kripto varlık yönetimi platformu Abra’nın CEO’su, makro ekonomik güçlerin yakında kripto para fiyatlarına güç verebileceğini düşünüyor.


Abra CEO’su: Fed bu tarihte “dur” deyince Bitcoin ve kripto harekete geçecek

Kripto varlık yönetimi platformu Abra’nın CEO’su Bill Barhydt, Thinking Crypto’ya bir röportaj verdi. Burada Satın Alma Yöneticileri Endeksi’nin (PMI), ABD’nin bir durgunluk içinde olduğunu veya bir durgunluğa girmek üzere olduğunu gösterdiğine dikkat çekiyor. PMI, imalat ve hizmet sektörlerinin sağlığını göstermeyi amaçlayan ekonomik bir gösterge.

İlgili – Bitcoin fiyatının 20,000 dolarla dansı: Güncel BTC teknik analizi

Barhydt, kişisel olarak ekonominin çeyrek buçuk yıldır resesyonda olduğuna inandığını söylüyor. Şöyle konuşuyor:

“Bence bu resesyon muhtemelen yıl sonuna kadar devam edecek… Ardından ise Fed’den ‘Büyük bir mola’ gelecek.

‘Büyük bir mola’ ne demek? Yani Fed sonuç olarak söyle bir açıklama yapacak. ‘Yaptığımız bu dramatik faiz artışlarının fiyat enflasyonunu yavaşlatmak için amaçlanan etkiye sahip olduğunu görmek harika, şöyledir böyledir… Kendimizi tebrik ediyoruz falan filan…’

Bunu bizim anladığımız dile çevirirsek Fed’in yapacağı bu açıklamanın bir açılımı olur. ‘Biz şu an resesyondayız ve veriler de bunu gösteriyor her ne kadar sıradan insan bunu anlamasa da. Bundan dolayı da artık dramatik faiz artışlarını durduruyoruz ve bekleyip ne olacağını göreceğiz. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Ne oldu bilmiyoruz ve biz resesyondayız.’”

FED kararı sonrası uzmanlardan dikkat çeken dolar v Bitcoin yorumları...

Abra CEO’suna göre, “Büyük bir mola” dediği olay Ekim ayında yaşanacak. Ona göre işte bundan sonra riski yüksek varlıklar ve buna Bitcoin ile kripto paralar da dahil oyuna dahil olacak. Tarih olarak ise Ekim’den sonra ve 2023’ün ilk çeyreğine dikkat çekiyor. Şöyle açıklıyor:

“Bence ondan sonra kripto ve hisse seneleri için gerçek oyun başlayacak. Fed duraklarınca para arzı artışı başlayacak.”

İlgili – Bitcoin balinaları uyandı: BTC on-chain verilerin işaret ettikleri

Kaynak

Etiketler: