1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’a rağmen düşen XRP fiyatı için sırada ne var?

Ripple’a rağmen düşen XRP fiyatı için sırada ne var?

Ripple’a rağmen düşen XRP fiyatı için sırada ne var?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son birkaç yıl içinde Ripple, kripto destekli finansal hizmetler sunmak için, dünya çapında bir çok farklı bankacılık ve finans kurumlarıyla ortaklık kurdu. Ancak Ripple’a rağmen XRP fiyatı, istikrarlı bir şekilde düşüş gösterdi. Peki bundan sonra XRP ne olur?

XRP fiyatı ne olur?

 Ripple, küresel anlamda kendini kanıtlamak için çok uğraşsa da XRP’nin fiyat hareketi bu tarz gelişmelere ayak uyduramıyor. Daha iyi ödeme sistemleri sağlamak için, en son Brezilya’da XRP destekli ödemeler başlatmıştı.

Ayrıca yakın zamanda, Travelex’i Latin Amerika’da RippleNet’in İsteğe Bağlı Likidite (ODL) protokolünü kullanan ilk banka yapan bir ortaklığa da imza attı.

Bununla birlikte Ripple CEO’su, geçtiğimiz günlerde fiat para birimlerinin geleceği olarak CBDC’lerde rol almaya odaklandıklarını söyledi.

Ve XRP’yi de köprü para birimi olarak kullanarak, XRPL’de CBDC’lerin doğrudan değişimini destekleyecek olan merkez bankalarıyla çalışmalar yürüteceklerini ifade etti.

 İlginizi çekebilir:

Ünlü analist Ethereum ve Bitcoin için en makul senaryoları açıkladı!

Ünlü isim korkulan senaryoya meydan okudu: Bitcoin 10.000 dolara düşmeyecek! Çünkü…

1970’lerdeki rallinin şaşırtan izdüşümü! – Bitcoin altın gibi yükselir mi?

https://twitter.com/stedas/status/1564154383356440576?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1564154383356440576%7Ctwgr%5E9f9966f57dd02b82d5acf06cf17657582fd4d183%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fambcrypto.com%2Fripples-global-adoption-rises-but-whats-in-store-for-xrp-holders%2F

 

Bu gelişmeler olurken; XRP fiyatı birkaç gün içinde 0,3683 dolardan 0,3196 dolara kadar gerilediği bir düşüş yaşadı.

29 Ağustos’ta XRP, 15.975.396.540$’lık bir piyasa değeri ile 0.3225$’dan işlem görüyordu. Ve bu tarihte Messari’nin verileri, XRP’nin 3 ayda %-24 ve 1 yılda %-722lik bir negatif getiri sağladığını gösteriyor.

Kesinlikle, yakın vadeli görünüm umut vermiyor. Bu kötü fiyat hareketinin nedenlerinden biri, Ripple aleyhinde başlatılan ve halen devam eden dava olsa da onchain veriler, birkaç neden daha ortaya koyuyor.

 

Ripple'a rağmen düşen XRP fiyatı için sırada ne var?

Nitekim verilere göre; fiyat düşüşünde, XRP’nin toplam aktif adreslerinde ve işlem hacimlerinde yaşanan düşüşler de etkili oldu. Ki bu metrikler, yatırımcıların blok zincirinden çıkışını gösterir.

 

Ripple'a rağmen düşen XRP fiyatı için sırada ne var?

 

Peki XRP’yi ne bekliyor?

4 saatlik XRP grafiği, piyasa için, daha uzun mum çubuklarının çoğunun kırmızı olduğu benzer bir düşüş tablosu çiziyor..

XRP fiyatı ile ilgili senaryolar, çoğunlukla önümüzdeki aylarda daha zor günlerin bizi beklediğini gösteriyor. Nitekim hacim ve aktif adresler azaldıkça, topluluğun kriptoya olan ilgisi de zarar gördü. Bu, XRP’nin sosyal duyarlılığının, fiyat düşüşünden bu yana güneye doğru ivme kazanmasından da açıkça görülüyor.

 

Ripple'a rağmen düşen XRP fiyatı için sırada ne var?

Üstel Hareketli Ortalama (EMA) bandına göre, 20 günlük EMA 55 günlük EMA’nın oldukça altındaydı ve bu, ayılar için önemli bir avantaj olduğunu gösteriyor. Ki bu da önümüzdeki günlerde XRP fiyatını daha da aşağı çekebilir.

Bu bulgular MACD ve CMF verileri ile de destekleniyor: Her iki gösterge de yatırımcıların fiyatta olası bir düşüş bekleyebileceklerine işaret ediyor.

Sonuç olarak; piyasa göstergeleriyle birleşen metrikler, yatırımcıların XRP için uzun vadeli plan yapması gerektiğini gösteriyor.

Ayrıca bknz:

Kaynak

Etiketler: