1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin balinaları uyandı: BTC on-chain verilerin işaret ettikleri

Bitcoin balinaları uyandı: BTC on-chain verilerin işaret ettikleri

Bitcoin balinaları uyandı: BTC on-chain verilerin işaret ettikleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı hafta sonu 20,000 doların altına dalış yaparak şimdi de üzerinde döndü. Fiyattaki bu iniş çıkışa rağmen pozitif bir haber Bitcoin balina adresleri ile ilgili geldi. Santiment’in paylaştığı verilerin ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin balinaları uyandı: BTC on-chain verilerin işaret ettikleri

Kripto analiz şirketi Santiment, Bitcoin (BTC) bulunduran balina adreslerindeki artışı izliyor. Şirketin yeni paylaşımına göre, 100 ile 1,000 Bitcoin arasında kripto paraya sahip cüzdanlarda bir artış söz konusu. Bu, özellikle geçen Cuma günü piyasanın yaşadığı çöküşten sonra kripto traderlere bir miktar güven sağlayabilir.

Bitcoin fiyatı ise ABD merkez bankası Fed Başkanı Jerome Powell’in ekonomi ile ilgili açıklamalarından sonra çöküş yaşamıştı. Santiment ise açıklamasında şöyle diyor:

“Bu hafta sonu Bitcoin fiyatı 20,000 dolar civarında dans etti. Buna rağmen kilit balina adresleri sayısında pozitif bir büyüme işaretleri var.

Bitcoin fiyatı ile 100’den 10,000 BTC’ye kadar coin bulunduran adres sayısı arasında korelasyon var. Bu adresler ise son 30 günde 103’e arttı.”

İlgili – Bitcoin fiyatında 20,000 doların üzerine dönüş ve kritik dirençler: Güncel BTC teknik analizi

Santiment’in ilgili balina sayısında artışı gösteren grafiği:

Bitcoin balinaları uyandı: BTC on-chain verilerin işaret ettikleri

Kaynak: Santiment/Twitter

Peki, 15,847 balina adresten kaçı son bir haftada Bitcoin alımı yaptı. Santiment raporu bu soruya da cevap veriyor:

“Son beş günde 16 yeni BTC balina adresi daha oluştu. Başka bir kripto analiz şirketi olan Glassnode da çok önemli bir veri paylaşıyor. SOPR isimli bu veri Bitcoin alım ve satım oranlarını ölçüyor. Glassnode’ın verileri, yatırımcıların yeniden yatırımcıları geri almak için harekete geçtiğini gösteriyor.”

İlgili – Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Bitcoin fiyatı Kasım 2021’deki ATH değerinden sonra önemli ölçüde düştü. Mayıs’ta daha keskin bir çöküş ve Haziran’da da 20,000 doların altında altında dip seviyesi yaşadı. Temmuz ve Ağustos bağında toparlanma ve 25,000 dolar psikolojik seviyesine ulaşsa da buradan yeni bir düşüşle yeniden 20,000 dolar bölgesine döndü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: