1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mastercard, Bitcoin, Ethereum, XRP, Cardano da dahil 14 coini kapsayan, kripto para sektörü için çok önemli bir adım atıyor. Bu önemli gelişme ise Binance iş birliği ile gerçekleşiyor. Gelişme ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Mastercard, global kripto para borsası Binance ile ortaklık yapmaya hazırlanıyor. Bu ortaklık üzerinden ise müşterilerine kripto para ödeme kartları çıkaracak. Birçok ödeme markası gibi Mastercard da kripto paralara ilgi göstermeye devam ediyor. Devam eden kripto kışına rağmen kripto para benimsenme oranı son dönemde arttı. Mastercard’ın bu adımı ise bu alandaki benimsenmeyi bir ileri aşamaya taşıyacak.

Binance ve Mastercard iş birliğine 14 kripto para dahil

Binance ve Mastercard ile ilgili bu gelişmeyi, önde gelen medya şirketi Forbes duyurdu. İki şirket arasındaki ortaklık ile kripto para ödeme kartları çıkarılacak. Bu kartın ise 14 kripto parayı desteklemesi planlanıyor. Bu 14 coin arasında ise USDT, BNB, BTC, BNB, ETH, ADA, XRP ve diğerleri var.

Bu kartlar, kullanıcının Binance hesabına bağlı olacak. Müşteri kartı kullandığında, mal ve hizmetler için ödemeler, kullanıcının Binance kripto varlıklarından çekilecek. Bu kartlar ise dünya genelinde Mastercard kabul edilen tüm noktalarda kullanılabilir. Toplamda ödemelerde 90 milyon nokta Mastercard kabul ediyor.

İlgili – Kripto uzmana göre bu kitle harekete geçerse büyük bir yükseliş gelir

Uzmanlara göre 2021 bitmeden yeni ATH’ye yükselecek 2 coin

Kullanıcı bir ödemeyi yaptığında, seçtiği kripto para fiat paraya çevrilecek. Mastercard ve Binance, söz konusu kartın pilot testlerinin Arjantin’de yapılacağını açıkladı. Ardından ise diğer ülkeleri de kapsayabilir. Konu ile ilgili açıklama yapan Mastercard CEO’su Michael Miebach şöyle diyor:

“Blockchain teknolojisinin bütün potansiyelini, erişimi ve kullanımı daha kolay hale getirdiğimizde ortaya çıkarabiliriz.”

İlgili – Coinbase CEO Armstrong’dan büyük Bitcoin ve kripto para tahmini

Mastercard ve rakibi Visa’nın kripto adımları

Bu yeni gelişmeler Mastercard’ın kripto para sektörü ile ilgili attığı ilk adım değil. Daha Nisan ayında, kripto para borsası Gemini de Mastercard ortaklığı ile kripto kredi kartı çıkarmıştı.

Birkaç başka kripto para borsası da Visa ile ortaklık yaparak kripto kartlar çıkarmıştı. Bu kartlar arasında Coinbase VISA kartı, Crypto.com VISA kartı ve Binance VISA kart da var.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.