Loading...
btc
BTC
-1.83%
Bitcoin
63.686,62 USDT
eth
ETH
-0.85%
Ethereum
3.483,07 USDT
bch
BCH
-1.67%
Bitcoin Cash
383,32 USDT
xrp
XRP
-0.15%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-2.19%
Litecoin
73,06 USDT
bnb
BNB
-1.05%
Binance Coin
581,52 USDT
sol
SOL
-2.17%
Solana
130,66 USDT
avax
AVAX
-0.61%
Avalanche
27,41 USDT
ada
ADA
-0.84%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
5,65 USDT
doge
DOGE
-1.32%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-1.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mastercard, Bitcoin, Ethereum, XRP, Cardano da dahil 14 coini kapsayan, kripto para sektörü için çok önemli bir adım atıyor. Bu önemli gelişme ise Binance iş birliği ile gerçekleşiyor. Gelişme ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Mastercard, global kripto para borsası Binance ile ortaklık yapmaya hazırlanıyor. Bu ortaklık üzerinden ise müşterilerine kripto para ödeme kartları çıkaracak. Birçok ödeme markası gibi Mastercard da kripto paralara ilgi göstermeye devam ediyor. Devam eden kripto kışına rağmen kripto para benimsenme oranı son dönemde arttı. Mastercard’ın bu adımı ise bu alandaki benimsenmeyi bir ileri aşamaya taşıyacak.

Binance ve Mastercard iş birliğine 14 kripto para dahil

Binance ve Mastercard ile ilgili bu gelişmeyi, önde gelen medya şirketi Forbes duyurdu. İki şirket arasındaki ortaklık ile kripto para ödeme kartları çıkarılacak. Bu kartın ise 14 kripto parayı desteklemesi planlanıyor. Bu 14 coin arasında ise USDT, BNB, BTC, BNB, ETH, ADA, XRP ve diğerleri var.

Bu kartlar, kullanıcının Binance hesabına bağlı olacak. Müşteri kartı kullandığında, mal ve hizmetler için ödemeler, kullanıcının Binance kripto varlıklarından çekilecek. Bu kartlar ise dünya genelinde Mastercard kabul edilen tüm noktalarda kullanılabilir. Toplamda ödemelerde 90 milyon nokta Mastercard kabul ediyor.

İlgili – Kripto uzmana göre bu kitle harekete geçerse büyük bir yükseliş gelir

Uzmanlara göre 2021 bitmeden yeni ATH’ye yükselecek 2 coin

Kullanıcı bir ödemeyi yaptığında, seçtiği kripto para fiat paraya çevrilecek. Mastercard ve Binance, söz konusu kartın pilot testlerinin Arjantin’de yapılacağını açıkladı. Ardından ise diğer ülkeleri de kapsayabilir. Konu ile ilgili açıklama yapan Mastercard CEO’su Michael Miebach şöyle diyor:

“Blockchain teknolojisinin bütün potansiyelini, erişimi ve kullanımı daha kolay hale getirdiğimizde ortaya çıkarabiliriz.”

İlgili – Coinbase CEO Armstrong’dan büyük Bitcoin ve kripto para tahmini

Mastercard ve rakibi Visa’nın kripto adımları

Bu yeni gelişmeler Mastercard’ın kripto para sektörü ile ilgili attığı ilk adım değil. Daha Nisan ayında, kripto para borsası Gemini de Mastercard ortaklığı ile kripto kredi kartı çıkarmıştı.

Birkaç başka kripto para borsası da Visa ile ortaklık yaparak kripto kartlar çıkarmıştı. Bu kartlar arasında Coinbase VISA kartı, Crypto.com VISA kartı ve Binance VISA kart da var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.