1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Facebook’tan dikkat çeken NFT açılımı

Facebook’tan dikkat çeken NFT açılımı

Facebook’tan dikkat çeken NFT açılımı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Meta, Facebook’taki tüm kullanıcıların NFT’ler yayınlayabileceklerini ve bunları profillerinde görüntüleyebileceklerini duyurdu. Kullanıcılar artık NFT’lerini paylaşmak için cüzdanlarını Facebook ve Instagram’a bağlayabilir. Meta, Facebook’un artık NFT’leri desteklediğini ve kullanıcıların dijital koleksiyonlarını sosyal medya platformunda yayınlayabileceklerini duyurdu. Sosyal medya devi, kullanıcıların Instagram‘da NFT yayınlamasına zaten izin vermişti, ancak şimdiye kadar Facebook’ta NFT işlevi kurmamıştı.

NFT

Facebook’tan dikkat çeken NFT açılımı

Kullanıcılar, NFT’leri her iki platformda görüntülemek için MetaMask, Trust Wallet ve Coinbase Wallet gibi cüzdanlarını bağlayabilir. Desteklenen ağlar Ethereum, Polygon ve Flow. Facebook’taki eklemelerden bahseden Meta, şunları söyledi:

“Facebook ve Instagram’da dijital koleksiyon ürünleri sunmaya devam ederken, insanlara hem Facebook hem de Instagram’da sahip oldukları dijital koleksiyonları yayınlama olanağı vermeye başladık. Bu, insanların dijital koleksiyonlarını her ikisinde de paylaşmak için dijital cüzdanlarını bir kez her iki uygulamaya da bağlamalarını sağlayacak.”

NFT

Meta, NFT’lerin gönderilmesi veya paylaşılmasıyla ilgili herhangi bir ücret olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Bir süredir bu konuda bir güncelleme olmamasına rağmen, kendi NFT pazarını başlatmayı planladığına dair söylentiler de var. Meta, belirli kullanıcıların dijital koleksiyon sekmesi altında NFT’leri profillerinde görüntülemelerine zaten izin vermişti. Kullanıcılar, Facebook gönderilerine dönüştürülebilen NFT’lere beğeniler, tepkiler ve yorumlarla tepki verebilirler.

Şirket, gerçekleşen kripto kışına rağmen NFT projelerini ertelemedi. Meta’nın fintech başkanı Stephane Kasriel, bir röportajda, pazardaki gerileme nedeniyle planın değişmediğini ve yaratıcılara hizmet vermeye devam edeceğini söyledi. Bireylerin sosyal medyadaki tepkileri kararsızdı ve bazıları web3’e geçişi övdü.

Meta, metaverse tabanına giriyor ve bu hamlenin arkasında ünlü CEO Mark Zuckerberg’in olduğu biliniyor.  Şirketin işini zora soksa da, bu yönde birçok araştırma ve geliştirme çalışması yaptığı gelen haberler arasında. Meta’nın adı, Fransa ve İspanya’da başlatılan Horizon Worlds uygulaması ile de anılıyor. Eleştiri zaman zaman sertti. Büyük ölçüde şirketin metaverse’e ilk girişinin grafiklerini hedef aldı. Zuckerberg, büyük grafik güncellemelerinin yakında geleceğine söz verdi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: