Loading...
btc
BTC
1.05%
Bitcoin
67.359,20 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.523,82 USDT
bch
BCH
1.63%
Bitcoin Cash
397,66 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.15%
Litecoin
73,51 USDT
bnb
BNB
0.54%
Binance Coin
596,59 USDT
sol
SOL
2.73%
Solana
173,74 USDT
avax
AVAX
2.23%
Avalanche
28,79 USDT
ada
ADA
-0.34%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.55%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.47%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Instagram’dan NFT için bu kripto para projesiyle ortaklık

Instagram’dan NFT için bu kripto para projesiyle ortaklık

metaverse
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Meta’nın (eski adıyla Fecebook) bir alt kuruluşu olan Instagram kullanıcıları en erken bu hafta NFT paylaşmaya ve yayınlamaya başlayabilecek. Bunun için bir kripto para projesi ve blockchain ile ortaklık yapıldı.


Instagram’dan NFT için bu kripto para projesiyle ortaklık

Meta, NFT konusunda adım atmaya devam ediyor. Artık NFT girişimi için proje ortağını belirledi. Bu ortak, bir Ethereum katman 2 ölçekleme çözümü olan Polygon. CEO Mark Zuckerberg, paylaştığı bir video üzerinden bu NFT açılımının bir dizi seçilmiş içerik oluşturucusuna açılacağını bildirdi.

İlgili – Polygon nedir ve geleceği nasıl? MATIC coin iyi bir yatırım mı?

Zuckerberg, NFT açılımının ilk önce Instagram ile başlayacağını ve daha sonra da Facebook’a geçeceklerini söyledi. Ardında da potansiyel olarak Meta’nın diğer ürünlerine geçilecek. Facebook kurucusu, Meta’ya ait bir artırılmış gerçeklik efektleri yazılımı olan Spark AR aracılığıyla “Instagram story” için artırılmış gerçeklik NFT’leri oluşturmaktan da bahsetti.

NFT’ler artık milyarlarca dolarlık bir sektör haline geldi. Chainalysis’in verilerine göre, sadece geçen sene 41 milyar dolarlık satış yapıldı. Şimdi Meta’nın aylık 3.64 milyarlık kullanıcı kitlesi de kriptonun bu patlama yapan alanına erişim imkanı elde edecek. Bu da zaten popüler olan bu piyasaya ek canlılık katabilir.

Libra yüzünden Facebook WhatsApp ve Instagram

İlgili – Meta, yeni Facebook metaverse tokeni sürprizi yapabilir

Instagram Başkanı Adam Mosseri, bu gelişme üzerine yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Biz küçük başlangıç yaparak topluluktan öğrenmek istiyoruz. Web3 tamamen güven ve güç dağıtmakla ilgilidir, ancak Instagram temelde merkezi bir platform. Bundan dolayı burada bir gerginlik var.”

Meta’nın şimdiye kadar kripto konusunda attığı adımlar eleştirildi. Mesela, Meta’nın metaverse platformu olan Horizon Worlds’deki her bir NFT satışının %47,5’ini elinde tutmayı planlaması kripto topluluğu tarafından hoş karşılanmadı. Şimdi Instagram’ın NFT adımı konusunda da belirsizlikler var. Aynı şekilde buradaki ücretlerin de ne olacağı merak ediliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.