1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin dibi nerede? İşte son görünüm

Bitcoin dibi nerede? İşte son görünüm

Bitcoin dibi nerede? İşte son görünüm
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası hafta sonu derin bir düşüş yaşadı. Düşüş trendi pazartesi de devam ederken piyasalarda BTC’nin dibinin neresi olabileceği konusunda farklı görüşler var.

Bitcoin dibi nerede? İşte son görünüm

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte %6.6’lıkdüşüşle geçtiğimiz haftadan gelen düşüş trendini devam ettirdi. BTC 4 Mayıs’ta gördüğü 40.000 dolar seviyesinden beri düşüş eğiliminde. Bitcoin yazı anında 32,318 dolara kadar gerilemiş durumda.

BTC şu sıralarda 2022 yılının en düşük seviyelerinde. Bitcoin fiyatı, Temmuz 2021’de 29.000 dolar seviyesine kadar gerilemiş ardından yaşanan yükseliş trendiyle yeni ATH zirvesi elde etmişti.

Bitcoin Kasım 2021’den beri düşüyor.

Bu noktada Bitcoin’in hisse senedi piyasalarını takibe devam ettiğini de söylememiz gerekiyor. Fairlead Strategies grubundan Katie Stockton, konuyla ilgili şunları söylüyor:

Kısa süreli yukarı yönlü devam eden ivme bozulmuş durumda. Bitcoin artık aşırı-satım bölgesinde değil. Bu durum ilave riskleri de beraberinde getiriyor.

Bitcoin dibi nerede? İşte son görünüm
BTC/USD

Bu aşamada, kripto piyasasının ikinci büyük coini Ethereum’da da %5,77’lik düşüş, ETH’yi 2,385 dolara kadar geriletti.

Altcoinlerde de durum farklı değil. son 24 saatte ADA %10.5, Solana %9,3 ve Luna %11.21 oranında düşüş gördü.

2022 Yılı hisse senedi piyasalarında da ciddi düşüşün görüldüğü bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Teknoloji devlerinin işlem gördüğü Nasdaq yılı %23 düşüşle geçirirken S&P 500 %14 gerilemiş durumda.

Kripto para piyasalarının “Memecoin”lerinde de işler pek iyi gitmiyor. Dogecoin ve Shiba günün kaybeden coinlerinden ikisi konumunda.

Önümüzdeki Çarşamba günü, ABD tüketici fiyat endeksi (CPI) verileri yayımlanacak. Bu noktada yatırımcılar Fed’in devam eden politikalarında ne ölçüde agresif davranacağını merak ediyor. Eğer CPI, yıllık bazda %8.1 üzerine çıkarsa Fed’in ilerleyen dönemlerde daha agrasifleceği olarak yorumlanabilir.

Kripto para piyasasına özellikle de Coinbase Global’in hisse seneti piyasasında kurumsal sermaye tarafından ilgi gören COIN, %17.42 oranında düşüş göstermiş durumda. Bu durum kurumsal sermayenin perakende alıcılar tarafından kriptoya ilgi göstermediği söylenebilir.

Bitcoin düşmeye devam ediyor. Önümüzdeki süreçte global finans verileri kripto para piyasasına da yön verecek gibi görünüyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 23,009.16

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: