1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte kripto piyasasının çöküşünün arkasındaki olası nedenler!

İşte kripto piyasasının çöküşünün arkasındaki olası nedenler!

İşte kripto piyasasının çöküşünün arkasındaki olası nedenler!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında büyük bir çöküş yaşanıyor. Piyasanın çöküşünün arkasındaki olası nedenlere ve teknik detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İşte kripto piyasasının çöküşünün arkasındaki olası nedenler!

Kripto piyasası kan gölüne döndü. Piyasanın toplam değeri 1,483 trilyon dolara geriledi. Lider kripto para birimi Bitcoin, son 7 günde %16,82 değer kaybetti ve 31,000 dolar seviyesine geriledi. BTC’nin piyasa değeri uzun bir aranın ardından 615 milyar dolara düştü. Bu Bitcoin için büyük bir kaybı ifade ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

İşte kripto piyasasının çöküşünün arkasındaki olası nedenler!

 

Altcoin piyasası da büyük bir geri çekilme gördü. Ethereum’daki haftalık değer kaybı %16. Ether, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 2,365 dolardan işlem görüyor. ETH’nin piyasa değeri ise 287 milyar dolara geriledi.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

İşte kripto piyasasının çöküşünün arkasındaki olası nedenler!

 

Piyasada büyük bir satış baskısı görülüyor.  Bunun nedenlerinden birinin Federal Rezerv’in geçen hafta faiz oranlarını yarım puan artırması ve Wall Street’in hisse senedi düşüşüyle ​​tepki vermesi olarak değerlendiriliyor.

OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, kripto piyasalarının Nasdaq gibi endekslerle korelasyon gösterdiğinin bilindiğini ve teknoloji odaklı endeksin bu yıl %21 düştüğünü, Bitcoin’in de %22 düştüğünü belirterek düşüş tezini destekledi.

Son zamanlardaki düşüş eğiliminin bir başka olası nedeni de kurumsal ilgideki düşüş olduğu tahmin ediliyor. Kurumsal yatırımcıların ilgisi 2021 yılında oldukça iyiydi. Ancak bu ilgi 2022’de devam etmedi. Tesla ve MicroStrategy gibi büyük şirketler geçtiğimiz yıl Bitcoin’e büyük yatırım yaptı. Microstrategy, alımlara devam etse de Tesla’nın portföyünde geçtiğimiz yıldan bu yana bir değişim olmadı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Yatırımcılar ayrıca, Covid-19 pandemisinin şoku atlatıldıktan sonra geleneksel varlıklara çok daha fazla güven duyulduğu yönünde tahminlerde bulunuyor.

Ancak, uzamanlar kripto piyasasının daha önce de bu dönemlerden geçtiğini ve döngüsel bir yapıda olduğunu hatırlatıyor. Ayrıca piyasada esen korku havasına karşı piyasanın daha önce defalarca boğa koşusu yaptığını bilerek temkinli yaklaşması gerektiği ifade ediliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.