okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.59%
Bitcoin
68.803,52 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,81 USDT
bch
BCH
0.85%
Bitcoin Cash
474,38 USDT
xrp
XRP
-0.07%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.51%
Litecoin
83,86 USDT
bnb
BNB
0.02%
Binance Coin
601,78 USDT
sol
SOL
2.2%
Solana
172,41 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
0.89%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.25%
Poladot
7,39 USDT
doge
DOGE
3.23%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte kripto piyasasının çöküşünün arkasındaki olası nedenler!

İşte Bitcoin ayı piyasasının biteceği tarih! Son bir düşüş daha…
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında büyük bir çöküş yaşanıyor. Piyasanın çöküşünün arkasındaki olası nedenlere ve teknik detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İşte kripto piyasasının çöküşünün arkasındaki olası nedenler!

Kripto piyasası kan gölüne döndü. Piyasanın toplam değeri 1,483 trilyon dolara geriledi. Lider kripto para birimi Bitcoin, son 7 günde %16,82 değer kaybetti ve 31,000 dolar seviyesine geriledi. BTC’nin piyasa değeri uzun bir aranın ardından 615 milyar dolara düştü. Bu Bitcoin için büyük bir kaybı ifade ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

İşte kripto piyasasının çöküşünün arkasındaki olası nedenler!

 

Altcoin piyasası da büyük bir geri çekilme gördü. Ethereum’daki haftalık değer kaybı %16. Ether, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 2,365 dolardan işlem görüyor. ETH’nin piyasa değeri ise 287 milyar dolara geriledi.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

İşte kripto piyasasının çöküşünün arkasındaki olası nedenler!

 

Piyasada büyük bir satış baskısı görülüyor.  Bunun nedenlerinden birinin Federal Rezerv’in geçen hafta faiz oranlarını yarım puan artırması ve Wall Street’in hisse senedi düşüşüyle ​​tepki vermesi olarak değerlendiriliyor.

OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, kripto piyasalarının Nasdaq gibi endekslerle korelasyon gösterdiğinin bilindiğini ve teknoloji odaklı endeksin bu yıl %21 düştüğünü, Bitcoin’in de %22 düştüğünü belirterek düşüş tezini destekledi.

Son zamanlardaki düşüş eğiliminin bir başka olası nedeni de kurumsal ilgideki düşüş olduğu tahmin ediliyor. Kurumsal yatırımcıların ilgisi 2021 yılında oldukça iyiydi. Ancak bu ilgi 2022’de devam etmedi. Tesla ve MicroStrategy gibi büyük şirketler geçtiğimiz yıl Bitcoin’e büyük yatırım yaptı. Microstrategy, alımlara devam etse de Tesla’nın portföyünde geçtiğimiz yıldan bu yana bir değişim olmadı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Yatırımcılar ayrıca, Covid-19 pandemisinin şoku atlatıldıktan sonra geleneksel varlıklara çok daha fazla güven duyulduğu yönünde tahminlerde bulunuyor.

Ancak, uzamanlar kripto piyasasının daha önce de bu dönemlerden geçtiğini ve döngüsel bir yapıda olduğunu hatırlatıyor. Ayrıca piyasada esen korku havasına karşı piyasanın daha önce defalarca boğa koşusu yaptığını bilerek temkinli yaklaşması gerektiği ifade ediliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.