okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.26%
Bitcoin
68.414,36 USDT
eth
ETH
2.17%
Ethereum
3.830,81 USDT
bch
BCH
-1.73%
Bitcoin Cash
485,10 USDT
xrp
XRP
-2.36%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.11%
Litecoin
84,03 USDT
bnb
BNB
-0.38%
Binance Coin
600,08 USDT
sol
SOL
-3.1%
Solana
163,13 USDT
avax
AVAX
-3.95%
Avalanche
36,77 USDT
ada
ADA
-0.75%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.85%
Poladot
7,56 USDT
doge
DOGE
-4.37%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-2.83%
Shiba Inu
0,00 USDT

Binance “O” ülkeden onayı aldı! Artık AB’nin ilk lisanslı küresel borsası!

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Fransız otoritelerince lisanslı ilk küresel kripto borsası olarak ilan edildi.

Binance artık Fransa’nın ve AB’nin lisanslı ilk kripto para borsası

Kripto ve blockchain altyapı sağlayıcısı Binance, Fransa’da faaliyet göstermek üzere, ülkenin finansal düzenleyici kuruluşu Autorité des Marchés Financiers’den (AMF) “Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı” lisansı aldığını duyurdu.

Dönüm noktası niteliğindeki bu başarı aynı zamanda Binance’in, Avrupa Birliği’ndeki ilk Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) olmasını sağladı.

Binance "O" ülkeden onayı aldı! AB'nin lisanslı ilk küresel borsası oldu!

İlgili: Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

AMF, Fransa’da bankacılık ve sigorta sektörlerini, özellikle AML Düzenlemelerini denetlemekten sorumlu kurum olan Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution’ın (ACPR) onayı ile finans piyasalarını düzenleyen kurum olarak biliniyor.

Bu lisans sayesinde Binance, France SAS’ın Fransa’da bir Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı olarak çalışmasına izin verecek ve AML/CFT uygulamaları ve KYC standartlarına uygunluk ile ilgili olarak yerel kullanıcılar için düzenleyici koruma sağlayacak.

Binance’e göre, uyumluluk ve düzenleme, kripto ve blockchain sektörünün gelişimi ve olgunlaşması için kritik öneme sahip.

Binance Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ) konuya ilişkin şunları söyledi:

 “Kripto para biriminin ana akım olarak benimsenmesi için etkili bir düzenleme şart. Fransız DASP ve AML/CFT düzenlemeleri, kara para aklama ile mücadele konusunda katı kuralların yanı sıra, Fransa’da düzenlemelere tabi olabilmek için gereken yüksek standartları ortaya koyuyor.”

“Binance olarak, tüm başvuru sürecinde rehberlik eden ve inovasyona bağlılık gösteren AMF ve ACPR’ye minnettarız. Binance, ilk günden bu yana kullanıcılarını her zaman ilk sıraya koydu ve artık kripto topluluğu, Fransa’da resmi olarak tanınan, güvenilir bir DASP olarak Binance Fransa ile bize daha fazla güvenebilir.”

Binance France CEO’su David Princay ise şunları söyledi:

“Binance France’ın bir DASP olarak kabul edilmesi, Avrupa’da kripto ekosistemi için önemli bir kilometre taşıdır. Özellikle, AML için yeni koruma seviyeleri, Fransa ve Avrupa’da kriptoların benimsenmesine yardımcı olacak. Daha yaygın bir benimseme ise, piyasaya daha fazla likidite gelmesine yardımcı olacak ve bu da kullanıcılar ve özellikle topluluk tarafından memnuniyetle karşılanacak.”

Bu gelişmenin ardından Binance, Fransa’daki operasyonlarını önemli ölçüde genişleteceğini açıkladı. Nitekim bu kapsamda ülkedeki operasyonlarını büyütmek ve kripto para birimi ve blok zinciri altyapısı geliştirmek için 250 kişiyi daha istihdam edeceğini duyurdu.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.