1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yılların analistinden Bitcoin uyarısı: BTC’de büyük hareket hazırlığı

Yılların analistinden Bitcoin uyarısı: BTC’de büyük hareket hazırlığı

Yılların analistinden Bitcoin uyarısı: BTC’de büyük hareket hazırlığı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kıdemli bir analist, Bitcoin konusunda traderlere yeni bir uyarıda bulundu. Ona göre lider kripto para büyük bir hareket hazırlığında. Analistin dikkat çektiği teknik göstergelere ve yaptığı değerlendirmeye bakalım.


Yılların analistinden Bitcoin uyarısı: BTC’de büyük hareket hazırlığı

Yılların analisti olan Tone Vays, Bitcoin (BTC) ticareti yapanlara bir uyarıda bulundu. Ona göre kripto para piyasası büyük bir hareket için hazırlık yapıyor olabilir.

Vays, Youtube üzerindeki 122,000 abonesine, yeni bir strateji değerlendirme oturumu yaptı. Ünlü analist, yüksek zamanlı grafiklerdeki teknik indikatörlerin BTC için ayı sinyaller vermeye başladığını söylüyor. Yani Bitcoin fiyatındaki büyük hareket aşağı yönlü olabilir. Şöyle açıklıyor:

“Haftalık grafik aslında çok kötü görünüyor… Sadece kırmızı yıldız mumu da değil. MRI da kötü görünüyor. Aynı zamanda tam bir haftalık mum var ki her üç hareketli ortalamanın altında. Bu da çok kötü. Özellikle de 200 haftalık hareketli ortalamanın altında olmanız gerçeği de en kötüsü.”

Vays, trend ya da trendin devamında muhtemel değişimleri belirlemek için “momentum reversal indicator” (MRI – momentum değişim göstergesi) kullanıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 20,000 doların üzerine dönüş ve kritik dirençler: Güncel BTC teknik analizi

Günlük grafiğe bakan Vays, BTC’nin mevcut piyasa yapısının, bu yıl Mayıs ve Haziran ayları arasındaki Bitcoin fiyat hareketini hatırlattığını söylüyor. Söz konusu dönemde lider kripto para 30,000 dolardan 20,000 dolara düşmüştü. Şunları söylüyor:

“Biz şimdi birikim olan gri bölgedeyiz ve bu da iyi değil. Arkadaşlar, dip seviyede yapılan konsolidasyonun fiyatta düşüş için ortam oluşturduğunu biliyorsunuz. Bunu Mayıs ve Haziran 2022 aylarında yaşandığını gördünüz. Ardından da büyük bir felaket ve kapitülasyon oldu. Şimdi yeniden aynı bölgedeyiz ve yeniden konsolide var.

Eğer 19,000 dolarda sıçramaya başlarsak, o zaman kapitülasyon ile 15,000 dolar bölgesine gidebiliriz.”

İlgili – Bitcoin fiyatı şimdi ne yapar? İşte, gidebileceği 2 önemli seviye

Yılların analistinden Bitcoin uyarısı: BTC’de büyük hareket hazırlığı

Kaynak: Tone Vays/YouTube

Bitcoin şu an 20,223 dolardan işlem görüyor ve yüzde 3 yükselmesine rağmen hala 200 haftalık hareketli ortalamanın altında.

Kaynak

Etiketler: