1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin fiyatı şimdi ne yapar? İşte, gidebileceği 2 önemli seviye

Bitcoin fiyatı şimdi ne yapar? İşte, gidebileceği 2 önemli seviye

Bitcoin fiyatı şimdi ne yapar? İşte, gidebileceği 2 önemli seviye
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı son günlerde bir dizi hareketlenme yaşadı. Teknik veriler ve analizler ise BTC fiyatının gidebileceği yön ve muhtemel seviyeler konusunda ip uçları veriyor. İşte, bu önemli seviyelerin ne olduğuna bakalım.


Bitcoin fiyatı şimdi ne yapar? İşte, gidebileceği 2 önemli seviye

Bitcoin fiyatı 26 Ağustos’ta 22,000 doların altını gördükten sonra yeni bir düşüş yaşadı. Bu satış dalgası ise sıkı bir konsolidasyondan sonra geldi. Konsolidasyona rağmen lider kripto para yeniden dalış yaptı ki sonuçta destek trend çizgisinin de altına kaydı.

Eğer Bitcoin fiyatı bu seviyenin üzerine çıkamazsa, bu düşüş trendinin devam edeceğinin sinyali olacak. Tabii üzerine çıkarsa buradan gördüğü destekle hızlı bir sıçrama kaydedebilir.

Teknik göstergeler uzun vadede ayı durumuna işaret ediyor. Kısa vadede ise belirsizlik var. Yine de kripto paraların benimsenmesi iyi gidiyor. Mesela Singapur finansal yetkili kurumu, kripto para piyasalarında kaldıraç kullanma ile ilgili yeni sınırlamalar getirmeyi planlıyor.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin uyarısı: Eylül ayında tarihi fiyat hareketine dikkat!

Bitcoin fiyatı toparlanmayı umut ediyor

Bitcoin fiyatı 19 – 25 Ağustos tarihleri arasında yükselen bir paralel kanal oluşturmuştu ama şimdi bu kanalın altına kaydı. Bu da yüzde 10 çöküşle 19,513 dolar seviyesine getirdi fiyatı. Şimdiye kadar satıcılar mola vermiş görünüyor. Bununla da alıcıların ortaya çıkma fırsatı olabilir.

Eğer başarılı olurlarsa, bu gelişmeler 20,750 doların yeniden test edilmesini tetikleyebilir. Tabii nereye kadar yükselebileceği momentuma bağlı. 22,400 dolara kadar da varabilir.

Bu boğa hareketin doğrulanması ise Bitcoin’in 30 Haziran ile 13 Temmuz dip seviyelerini birleşmesi ile oluşan düşen trend çizgisinin üzerine çıkma ile olacak.

İlgili – Bitcoin fiyatının $20k’nın altında destek bulduğu seviye: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin fiyatı şimdi ne yapar? İşte, gidebileceği 2 önemli seviyeBTC/USD 12 saat grafiği

Alıcıların girişimlerinden bağımsız olarak, piyasa yapıcılar muhtemelen 13 Temmuz ve 18 Temmuz’da oluşan dip seviyelerin altındaki likiditeyi tetikleyecek. Böylece Bitcoin daha aşağı seviyeleri test etmeye yönelebilir. Böylece düşüş 18,889 dolar ya da 17,578 dolar seviyelerine kadar varabilir. Özellikle de boğalar bu düşüşü önleyemezse.

Kaynak

Etiketler: