1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu yakalandı!

Kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu yakalandı!

Kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu yakalandı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para vurgunlarından biri olan Thodex dolandırıcılığının baş sorumlusu Faruk Fatih Özer yakalandı. Detaylar haberimizde.

Kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu yakalandı!

Kripto para tarhinin en büyük vurgunlarından biri ne yazık ki ülkemizde yaşandı. Thodex isimli kripto para borsası kullanıcılarının milyarlarca dolar parasına el koymuştu. Borsanın kurucusu Faruk Fatih Özer, Arnavutluk’a kaçarken görüntülenmişti.

İlgili: Kripto para nedir, geleceği nasıl?

O tarihten sonra kayıplara karışan Özer hakkında İnterpol nezdinde kırmızı bülten çıkarılmış ve aramalara başlanmıştı. Bu sabah Thodex mağdurlarının merakla beklediği haber geldi. Arnavutluk polisi, kırmızı bültenle aranan Thodex’in kurucusu Fatih Özer’in Arnavutluk’un Vlora kentinde yakalandığını açıkladı.

İlgili: Dünyanın en büyük kripto para vurgunları!

Özer’e ait görüntüler İç İşleri Bakanlığı ile paylaşıldı ve biyometrik olarak analiz edildi. Yakalan şahsın Faruk Fatih Özer olduğu doğrulandı.

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, “Arnavutluk Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Bledar Çuçi bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Kırmızı bültenle aranan Thodex’in kurucusu firari Faruk Fatih Özer Arnavutluk’ta Vlora’da yakalandığını ve kimliğinin biyometrik sonuçlar ile teyit edildiğini iletti” dedi.

Bakanlık, Fatih Özer’in iadesi için Arnavutluk ile resmi temaslara başladı. Arnavutluk polisi, Fatih Özer’in kaldığı binada geniş çaplı bir arama gerçekleştirdi ve eşyalarına el koydu.

Fatih Özer hakkında Türkiye’de düzenlenen iddianamede hakkında 3 ayrı suçtan 0 bin 564 yıla kadar hapis cezası isteniyor. İddianamede 2027 kişi müşteki olarak yer alıyor.

Kaynak