okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.111,12 USDT
eth
ETH
-0.19%
Ethereum
3.782,62 USDT
bch
BCH
-0.3%
Bitcoin Cash
513,43 USDT
xrp
XRP
-0.47%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.44%
Litecoin
87,87 USDT
bnb
BNB
0.02%
Binance Coin
618,64 USDT
sol
SOL
0.26%
Solana
178,62 USDT
avax
AVAX
0.06%
Avalanche
41,23 USDT
ada
ADA
-0.38%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.59%
Poladot
7,66 USDT
doge
DOGE
1.36%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu yakalandı!

thodex
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para vurgunlarından biri olan Thodex dolandırıcılığının baş sorumlusu Faruk Fatih Özer yakalandı. Detaylar haberimizde.

Kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu yakalandı!

Kripto para tarhinin en büyük vurgunlarından biri ne yazık ki ülkemizde yaşandı. Thodex isimli kripto para borsası kullanıcılarının milyarlarca dolar parasına el koymuştu. Borsanın kurucusu Faruk Fatih Özer, Arnavutluk’a kaçarken görüntülenmişti.

İlgili: Kripto para nedir, geleceği nasıl?

O tarihten sonra kayıplara karışan Özer hakkında İnterpol nezdinde kırmızı bülten çıkarılmış ve aramalara başlanmıştı. Bu sabah Thodex mağdurlarının merakla beklediği haber geldi. Arnavutluk polisi, kırmızı bültenle aranan Thodex’in kurucusu Fatih Özer’in Arnavutluk’un Vlora kentinde yakalandığını açıkladı.

İlgili: Dünyanın en büyük kripto para vurgunları!

Özer’e ait görüntüler İç İşleri Bakanlığı ile paylaşıldı ve biyometrik olarak analiz edildi. Yakalan şahsın Faruk Fatih Özer olduğu doğrulandı.

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, “Arnavutluk Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Bledar Çuçi bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Kırmızı bültenle aranan Thodex’in kurucusu firari Faruk Fatih Özer Arnavutluk’ta Vlora’da yakalandığını ve kimliğinin biyometrik sonuçlar ile teyit edildiğini iletti” dedi.

Bakanlık, Fatih Özer’in iadesi için Arnavutluk ile resmi temaslara başladı. Arnavutluk polisi, Fatih Özer’in kaldığı binada geniş çaplı bir arama gerçekleştirdi ve eşyalarına el koydu.

Fatih Özer hakkında Türkiye’de düzenlenen iddianamede hakkında 3 ayrı suçtan 0 bin 564 yıla kadar hapis cezası isteniyor. İddianamede 2027 kişi müşteki olarak yer alıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.