1970’lerdeki rallinin şaşırtan izdüşümü! – Bitcoin altın gibi yükselir mi?

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sosyal medyada popüler bir kripto para analisti, en büyük kripto varlık olan Bitcoin’in, altının tarihi ayak izlerini takip ederek, büyük bir ralliye başlayacağını söylüyor. Peki gerçekten de Bitcoin altın gibi yükselir mi?

“Bitcoin altın gibi ralli yapabilir!”

DataDash isimli Youtube kanalında Nicholas Merten, yeni bir video paylaştı. 515.000 abonesine Bitcoin (BTC)’in altının tarihi ayak izlerini takip ederek, büyük bir ralliye başlayacağını söyledi. Ve en büyük dijital varlığın, yapacağı bu ralli ile altı haneli fiyatları yakalayabileceğini, ancak bunun için kriptonun bir miktar daha düşüş yaşaması gerektiğini söyledi. 

1970'lerdeki rallinin şaşırtan izdüşümü! - Bitcoin altın gibi yükselir mi?

İlginizi çekebilir:

2022 Bitcoin çöküşünü bilen analist konuştu: Short squeeze geliyor!

Analistten Bitcoin ve kripto piyasası için ilginç benzetme: 2018 Ayı Piyasası sonuna

“Bitcoin, altının tarihi ayak izlerini takip ederek altı haneleri rakamları görebilir!”

“Altına çok benzer bir varlık ticareti görmeye başlayabiliriz. Bugün, özellikle %75’lik bir düşüş yaşadıktan ve muhtemelen yaklaşık %80 ila 85’lik bir düşüşe ulaştıktan sonra, Bitcoin’in nasıl çok iyi bir varlık olabileceği hakkında bir açıklama yapacağım.

 

1970'lerdeki rallinin şaşırtan izdüşümü! - Bitcoin altın gibi yükselir mi?

 

Bundan sonra, Bitcoin için aylarca sürecek yeşilliklerle dolu bir grafik izleyebiliriz. Bir önceki boğa döneminde ve sonrasında birçok insanın bahsettiği altı haneli sayılara ulaşabiliriz. 100.000$, 200.000$  gibi rakamlara bazı insanların inancı kalmadığı bu noktada, aslında bu rakamların çok da uzakta olmadığını söyleyebiliriz.”

Analiste göre; Bitcoin’in, altının ayak izlerini takip edebilmesi için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000$’dan %85’lik bir düşüş yapması gerekiyor. Bu da BTC için, 10.000$’lık bir kaybın yaşanması anlamına geliyor.

 

 

Merten analizinin devamında, enflasyonun tüm dünyada piyasaları alt üst etmesi ile birlikte, insanların fiat para birimlerine olan inancının daha da azalacağını ve 1970’li yıllarda altına olan ilginin bir benzerinin Bitcoin ve kripto varlıklar için olacağını söylüyor.

 

1970'lerdeki rallinin şaşırtan izdüşümü! - Bitcoin altın gibi yükselir mi?

 

Popüler analist Amerikan Merkez Bankası başta olmak üzere dünyadaki merkez bankaları enflasyonu soğutmakta yetersiz kalırsa, dolar başta olmak üzere insanların fiat para birimlerine olan inancını kaybedeceğini söylüyor.

Kısacası dolarda istikrar sağlanamaz ise yeni bir arayışa geçecek olan çok yüksek miktarlarda ki küresel likidite, tıpkı 70’lerde altına olduğu gibi Bitcoin ekosistemine kayacak.

İlginiz çekebilir:

Bitcoin ne zaman 25,000 doları geçer? Ünlü isim açıkladı

Samsung 2023 hedefi ile kripto dünyasında fırtına estirecek! 

Yazımızı yayına hazırlarken CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 20,032 dolardan alıcı bulurken; haftalık kaybı %6’nın üzerinde.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
1970’lerdeki rallinin şaşırtan izdüşümü! – Bitcoin altın gibi yükselir mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.