1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. 2022 Bitcoin çöküşünü bilen analist konuştu: Short squeeze geliyor!

2022 Bitcoin çöküşünü bilen analist konuştu: Short squeeze geliyor!

2022 Bitcoin çöküşünü bilen analist konuştu: Short squeeze geliyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2022’in başından bu yana Bitcoin’de yaşanan düşüşleri bilen popüler bir kripto analisti şimdi, BTC için potansiyel bir yükseliş senaryosundan bahsediyor.

2022 Bitcoin çöküşünü söyleyen analistten yeni ralli beklentisi

Capo olarak bilinen kripto para analisti, 492.100 Twitter takipçisine, Bitcoin (BTC)’in en son 20.000 dolara düşüşünün ardından, traderların alım satım faaliyetlerinin short işlemlerde sıkışmaya (short squeeze) yol açabileceğini söyledi.

2022 Bitcoin çöküşünü bilen analist konuştu: Short squeeze geliyor!

2022 Bitcoin çöküşlerini çoğunlukla önceden tahmin eden analist, 23.000 dolarlık direnç seviyesini yeniden yakalayana kadar, en büyük dijital varlığın fiyat görünümü konusunda iyimser olduğunu söylüyor.

 

 

Peki Short Squeeze nedir? Bitcon’de short squeeze ne anlama geliyor? 

Short işlemlerde sıkışma anlamına gelen short squeeze, vadeli işlemler piyasasındaki short (açığa satış) emirlerinin çok kısa bir süre içinde tasfiye edilmesi anlamına gelir. Yani burada, boğalar fiyatları yükselterek, short işlem açan yatırımcıları zora sokar ve pozisyonlarını kapatmaları için baskı yapar.

Short pozisyonlar likide edildiğinde, satıcılar pozisyonlarını geri almak zorunda kalır. Ve bu da otomatik olarak piyasada alıcılardan gelen talebin artmasına neden olur.

Böylece, piyasadaki short pozisyon sayısı hızla azalır ve long sözleşmeler veya satın alma emirleri piyasaya hakim olmaya başlar.

Bitcoin’de bir short squeeze bekleyen analist şu ifadeleri kaydetti:

 

“Diplerden aldıktan sonra burada destekte bekleyen çok short var. Hala short squeeze olasılığı var. 23.000-23.500 dolara kadar kısa vadeli yükseliş bekliyorum.”

İlginizi çekebilir:

Analistten Bitcoin ve kripto piyasası için ilginç benzetme: 2018 Ayı Piyasası sonuna

Analist, 23.500 dolara yükseldikten sonra, en büyük kripto varlığın eylül ayı ortasına kadar muhtemelen 16.000 dolara düşeceği yönündeki tahminini yinelemek için, 24 Ağustos tarihli bir gönderisini tekrar paylaştı.

 

“Aralıklar farklı olsa da hala aynı şeyi düşünüyorum

23.000-23.500 dolar, ardından yeni diplere düşüş.”

 

Merkez Bnakası’nın yakın zamanda faiz oranlarını indirmeyi düşünmediğine dair cuma günü yaptığı duyuruya yanıt olarak Bitcoin, yazımızı yayına hazırladığımız sırada, diğer piyaslarla birlikte düşüş gösteriyor.

Dünyanın en büyük dijital varlığı, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içinde yaklaşık %6 oranında değer kaybetti ve şimdi 20.341$’dan işlem görüyor.

İlginizi çekebilir:

Samsung 2023 hedefi ile kripto dünyasında fırtına estirecek! 

Analistten dikkat çeken “Bitcoin boğa tuzağı” uyarısı!

Etiketler: