1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Analistten dikkat çeken “Bitcoin boğa tuzağı” uyarısı!

Analistten dikkat çeken “Bitcoin boğa tuzağı” uyarısı!

Analistten dikkat çeken “Bitcoin boğa tuzağı” uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analisti, kripto para yatırımcılarını yakın vadeli potansiyel bir Bitcoin boğa tuzağına karşı uyardı.

Dikkat! Bitcoin boğa tuzağı tehlikesi

Kripto piyasasının popüler analistlerinden biri, 20.000 dolarlık alanın ayı piyasasının dibi olduğuna inanmaları için, Bitcoin’in boğalara tuzak kurduğunu iddia ediyor.

Bitcoin boğa tuzağına dikkat!

Sosyal medyada Pentoshi olarak tanınan analist, Bitcoin‘in son bir ay içinde üç kez yaklaşık 20.000 dolarlık desteğe dokunduğunu söyleyerek, 600.100 Twitter takipçisini Bitcoin boğa tuzağına karşı uyardı.

İlginizi çekebilir:

Analistten Bitcoin ve kripto piyasası için ilginç benzetme: 2018 Ayı Piyasası sonuna

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat analizleri: Kriptolarda düşüş bitti mi?

 

 

“Güvenli gibi görünüyor ama değil…. Yükselebilir miyiz? Evet. Bunlar boğa koşusu veya bir nükleer bomba etkisi mi yaratacak mı? Bunlar, neredeyse her zaman ‘titanyum desteği’ olarak hareket eden, zaman içinde inşa edilen long pozisyonlar için bir tuzaktır.”

Teknik analizde, bir destek seviyesinden birden çok kez sıçramak, söz konusu fiyat alanındaki talep tükendiğinde, potansiyel bir çöküşün yakın olduğunu gösterir.

Pentoshi ayrıca perakende Bitcoin yatırımcılarının, son rallinin zirvesine yakın bir yerden satın aldıklarını ve dolayısıyla geç kalanlar kayıplarını telafi etmeye hazırlanırken, bunun da aşağı yönlü daha büyük bir düşüşe işaret ettiğini söylüyor.

“İnsanların dipten satın aldıklarını iddia etmelerine rağmen, BTC’nin çoğunlukla spot dağıtıldığı 24.000 dolardan el değiştirmesi ilginç.”

Kripto stratejisti ayrıca, Bitcoin’in şu anda 200 haftalık hareketli ortalamanın altında işlem gördüğünü ve bunun da önceki ayı döngüleri sırasında BTC’nin dip noktasını belirleyen bir gösterge olduğunu vurguluyor.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, CoinMarketCap verilerine göre BTC 21.400 dolardan işlem görürken, 200 haftalık hareketli ortalama 23.000 doların üzerinde yer alıyor.)

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: