Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat analizleri: Kriptolarda düşüş bitti mi?

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat analizleri: Kriptolarda düşüş bitti mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatları son dört gün içinde büyük bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Satışların ardından, kripto paralar hala konsolide olmaya ve toparlanmaya çalışıyor. Peki kriptolarda düşüş bitti mi? 

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat tahminleri: Kriptolarda düşüş devam eder mi?

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat görünümüne bakmadan önce, kripto paraları yakından ilgilendiren bir gelişmeden bahsedelim. Avustralya hükümeti, 2018’den bu yana bir milyondan fazla kullanıcının kripto para birimleriyle etkileşime girdiği konusunda hemfikir. Ve bu minvalde kripto alanını düzenlemek için farklı bir yaklaşım benimsiyor.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat analizleri: Kriptolarda düşüş bitti mi?

Bu çabanın bir parçası olarak, KoinMedya olarak daha önce bahsettiğimiz gibi; Avustralya hükümetinin, kripto varlıkları için bir “token haritası” oluşturduğu söyleniyor. Hazine sorumlusu Jim Chalmers’ın konuya ilişkin açıklamasının bir bölümünde şu ifadeler geçiyor:

“Halihazırda, kripto sektörü büyük ölçüde düzenlemelere tabi değil. Ve bizim de tüketicileri korurken; yeni ve yenilikçi teknolojileri kucaklayabilmek adına dengeyi sağlamak için biraz çalışmamız gerekiyor.”

İlgili: Avustralya’dan kripto para alanında bir ilk: Token Haritası

Dünya çapında hükümetler, kripto alanını düzenlemek için farklı yaklaşımlar uygularken; Bitcoin bir sonraki yükseliş ayağını oluşturmadan önce toparlanmaya hazırlanıyor. Peki kriptolarda düşüş bitti mi?

 

Bitcoin fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 18 Ağustos ile 20 Ağustos arasında %12 oranında değer kaybetti. Ve 18 Temmuz’dan bu yana 20.750$’da oluşan dip seviyeyi dördüncü kez test etmiş oldu.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat analizleri: Kriptolarda düşüş bitti mi?

Mevcut toparlanma, BTC’yi 21.500$’a itmiş olsa da yukarı yönlü hareket, 22.600$ ile sınırlı kalacak gibi görünüyor. Bazı altcoinler ise Bitcoin, Ethereum ve Ripple’dan daha iyi performans gösteriyor.

En büyük dijital varlığın fiyatı, yukarıda belirtilen seviyeden geri çevrilerek, ardından 20.750 doları yeniden test edebilir. Bu nedenle, yatırımcılar erken bir toparlanma rallisine karşı dikkatli olmalı.

Bitcoin fiyatı için yakın vadeli görünüm endişe verici. Bununla birlikte 20.750 dolarlık destek seviyesinin kırılması ve buranın bir direnç seviyesine çevrilmesi, toparlanma rallisini erteleyecek. Böyle bir durumda BTC, likidite toplamak için 17.578 dolara kadar düşebilir ve 18 Haziran ile 13 Temmuz arasında oluşan dip seviyelerin altında kalabilir.

İlginizi çekebilir:

En az 10 Bitcoin tutan adres sayısı artık zirvede!

Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Ethereum fiyatı ne olur?

18 ve 20 Ağustos arasındaki piyasa düşüşlerinde, Ethereum fiyatı da yaklaşık %19 düştü. Ancak, ETH’de toparlanma çok daha yakın görünüyor. Yatırımcılar, burada bir trend dönüşünü tetiklemek için 1.675 dolara doğru küçük bir artış bekleyebilirler.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat analizleri: Kriptolarda düşüş bitti mi?

Bununla birlikte, bu hareket 1.730 dolara kadar uzayabilir ve düşüş trendini tersine çevirip devam etmeden önce, burada yerel bir zirve oluşturabilir.

Kurtarma hedefleri şimdilik belirsiz olsa da 1.730 dolarlık engelin kırılması halinde, alıcılar yeniden güçlenmeye başlayacaktır. Bununla birlikte, son salınım noktasının 2,019 dolardan daha yüksek olması, Ethereum fiyatı için düşüş senaryosunu geçersiz kılacak.

Ripple fiyatı ne olur?

Ripple fiyatı, herhangi bir yöne doğru büyük bir hareket emaresi olmaksızın, 0,340 dolarlık direnç civarında hareket ediyor. Bitcoin’de gerçekleşecek bir toparlanma rallisi, XRP fiyatını daha yüksek bir seviyeye çıkarabilecek tek şey.

 

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat analizleri: Kriptolarda düşüş bitti mi?

 

Böyle bir durumda, yatırımcılar kripto paranın 0,360 dolar direnç seviyesini kırmak üzere harekete geçmesini bekleyebilirler. Toparlanma rallisinin, 0,326 dolarda oluşan dip seviyenin altında kalan likiditeyi tersine çevirmeden ve potansiyel olarak değiştirmeden önce burada yerel bir zirve oluşturması muhtemel görünüyor.

Öte yandan, Ripple fiyatı 0,381 dolarlık engeli bir destek tabanına çevirirse, uzun süredir devam eden bir direnç seviyesini kırarak, düşüş tezini geçersiz kılacak. Böyle bir durumda, XRP fiyatının 0,439 dolarlık dirence doğru yükselmesi beklenebilir.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyat analizleri: Kriptolarda düşüş bitti mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.