En az 10 Bitcoin tutan adres sayısı artık zirvede!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasını kasıp kavuran son düşüşlere rağmen, Bitcoin balinalarının sayısı son birkaç ayda önemli ölçüde artarken; en az 10 BTC’ye sahip adreslerin sayısı da yeni bir ATH kaydetti.

En az 10 Bitcoin tutan cüzdanların sayısı 149.961’e ulaştı!

Kripto piyasalarını etkisi altına alan son düzeltmeye rağmen, Bitcoin (BTC) balinalarının sayısı son birkaç ayda önemli ölçüde arttı.

18 Ağustos’ta ise, en az 10 BTC’ye sahip adreslerin sayısı, 149.961 ile Şubat 2021’den bu yanaki en yüksek seviyeye ulaştı.

Bu arada en az 10 Bitcoin tutan cüzdanların sayısı, son 18 ayın en yüksek seviyesine ulaşırken; uykudaki, yani hareketsiz bekleyen Bitcoin arzı geçtiğimiz perşembe günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

İlginizi çekebilir;

Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Dünyanın en büyük türev borsası CME’den Ethereum yatırımcılarına müjde!


En az 10 Bitcoin tutan adres sayısı artık zirvede!

Geçen hafta, dünyanın en değerli dijital para birimi neredeyse %9 oranında düşerek, keskin bir düşüş ile karşı karşıya kaldı. Piyasa değeri ise şu anda 420 milyar dolar civarında. 

Uyuyan Bitcoin sayısı artıyor!

Büyük BTC adreslerindeki son https://egfwd.com/ artışın yanı sıra, en son yaklaşık 10 yıl önce aktif olan Bitcoin’lerin toplam arzı, perşembe günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada popüler bir onchain analiz platformu olan Glassnode’a göre, en son 2012’de 2,5 milyondan fazla coin aktifti.

“Şu anda, en az 1 yıldır aktif olan BTC arzı, Mayıs 2022’de %65 olarak kaydedilen bir önceki ATH’nin hemen altında yer alıyor. Ki bu da büyük ölçüde, yaşanan büyük madenci göçünden sonra 2021 Mayıs-Temmuz arasındaki alıcıların piyasa duyarlılığının hala yüksek olduğunu gösteriyor. 

Glassnode verileri, en az 1 Bitcoin’e sahip toplam adres sayısının 2021’in başından bu yana önemli ölçüde artarken; cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 896.735’e ulaştığını gösteriyor. 

Ayrıca son üç aydaki denge, hodl edilen miktar ile harcanan miktarın eşit olduğunu gösteriyor. Glassnode ise, son raporunda bunun, ayı piyasasında olumlu bir etken olarak kabul edilebileceğini söyledi.

En az 10 Bitcoin tutan adres sayısı artık zirvede!

Bu arada son piyasa düzeltmesinde belirgin olan bir diğer eğilim ise, büyük dijital borsalardan soğuk cüzdanlara doğru kripto para çıkışlarının artması oldu.

Son olarak, Glassnode raporunda şu ifadelere yer verildi:

“Yılın başından bu yana fiyatlar düşerken; borsa çıkışları genel olarak yoğun bir şekilde artmaya devam etti. Bu durum, hem küçük hem de büyük yatırımcıların kripto paralara yönelik talebinin arttığını gösteriyor. Nitekim borsalar, Mayıs 2022 LUNA kapitülasyonunun ardından 100K BTC’lik net bir çıkış gördü ve bu, Mart 2020 ATH’sinden bu yana toplam çıkışların %3,2’sini oluşturuyor.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En az 10 Bitcoin tutan adres sayısı artık zirvede!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.