1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. Dünyanın en büyük türev borsası CME’den Ethereum yatırımcılarına müjde!

Dünyanın en büyük türev borsası CME’den Ethereum yatırımcılarına müjde!

Dünyanın en büyük türev borsası CME’den Ethereum yatırımcılarına müjde!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük türev borsası CME, Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerinden sonra, Ethereum yatırımcıları için güvenli kripto türev ürünlerinin yelpazesini genişletiyor!

Ethereum yatırımcıları için CME’den iyi haber!

CME Group, Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerinin yanı sıra, kurumsal yatırımcılar için güvenli kripto türev ürünlerine bir yenisini daha ekliyor.

Chicago Ticaret Borsası başta olmak üzere dünyanın en büyük finansal türev piyasaları operatörü olan CME Group, dün yaptığı yeni bir açıklama ile 12 Eylül itibariyle Ethereum vadelilerinde opsiyon işlemleri sunacağını açıkladı.

Dünyanın en büyük türev borsası CME’den Ethereum yatırımcılarına müjde!

CME, merakla beklenen Merge öncesi Ethereum yatırımcıları için opsiyon işlemleri sunmaya hazırlanıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Ethereum vadeli işlemleri sözleşme başına 50 ETH içerecek ve CME CF Ether-Dollar Referans Oranına göre hesaplanacak.

Açıklamanın devamında yeni sözleşmelere, CME tarafından şu anda mikro boyutlu olarak sunulan Bitcoin ve Ether opsiyonlarının yanı sıra, Bitcoin opsiyonlarının da dahil olacağı belirtildi.

ETH opsiyonları, 15 veya 16 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen Ethereum Merge birleşmesinin öncesinde başlatılacak.

Bilindiği gibi; Merge ile Ethereum ağı, madencilik tabanlı proof of work konsensüsünden proof of stake konsensüs mekanizmasına geçecek. Ethereum Merge ile ağın daha güvenli, daha hızlı hale gelmesinin yanı sıra, enerji tüketiminin de minimize edilmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir;

15 Eylül Ethereum Merge güncellemesi neden önemli?

Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Ethereum 2.0 ne zaman tamamlanacak? Yükseltmeye dair kapsamlı analiz

Dünyanın en büyük türev borsası CME’den Ethereum yatırımcılarına müjde!

 

CME’nin küresel hisse senedi ve FX ürünlerini yöneten Tim McCourt, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 “Merakla beklenen Ethereum Merge yaklaşırken, yatırımcıların vadeliler için CME Group’u tercih ettiğini görüyoruz.” 

Coinglass verilerine göre, kripto borsalarında Ethereum opsiyonlarındaki açık işlemler (open interest*), 12 Ağustos’ta 8 milyar doları aşarak rekor kırdı. Aynı dönemde Bitcoin opsiyonlarındaki miktar, 5,56 milyar ABD doları olarak kayıtlara geçti.

*Open interests, vadesi henüz dolmamış (hâlâ işlem görmekte olan) ve kapatılmamış türev sözleşmelerin sayısı anlamına geliyor. Yani şlem gününün sonunda piyasa katılımcıları tarafından tutulan toplam türev sözleşmelerinin sayısıdır. Aynı zamanda piyasalardaki para akışının yükselişini/düşüşünü gösterir ve piyasa duyarlılığını ve fiyat eğilimlerinin bir göstergesi olarak kabul edilir.

Bu arada daha önce KoinMedya olarak bahsettiğimiz gibi; CME Group, Şubat 2021’de Ethereum Vadeli İşlemlerini, ardından aynı yılın kasım ayında Mikro Ether Vadeli İşlemlerini başlatmıştı.

CME tarafından yapılan bir duyuruya göre, Ether Vadeli İşlemlerinde temmuz ayındaki açık pozisyonların sayısı, haziran ayına göre %7’den fazla artarak, 3.900 sözleşmeye ulaştı. Micro Ether vadeli işlemlerindeki açık pozisyonlar ise, temmuzda 47.000 sözleşme oldu.