1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. 15 Eylül Ethereum Merge güncellemesi neden önemli?

15 Eylül Ethereum Merge güncellemesi neden önemli?

15 Eylül Ethereum Merge güncellemesi neden önemli?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tüm kripto para piyasaları merakla Ethereum (ETH) Merge güncellemesini beklerken, Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin yeni bir açıklama ile dikkat çekti.

15 Eylül Ethereum Merge Güncellemesi Kripto Alemi İçin Neden Önemli?

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, merakla beklenen Ethereum Merge yükseltmesi için revize edilmiş yeni bir tarih daha yayınladı. 12 Ağustos’ta yayınlanan bir tweet’te Buterin, geliştiricilerin madencilik için kalan hash sayısını sabitlediğini belirtti. Söz konusu, geçiş 15 Eylül civarında gerçekleşebilir.

Ancak Buterin, geliştiricilerin kümülatif terminal zorluğunu 5875000000000000000000000 olarak belirlemesine rağmen, kesin geçiş tarihinin özellikle hash oranına bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

ethereum merge
ethereum merge

Vitalik buterin Buterin şöyle dedi:

“Bu, Ethereum PoW ağının artık kabaca madencilik için mümküm hash sayısını sabitlediği anlamına geliyor. bordel.wtf, kesin tarih hash oranına bağlı olsa da, birleşmenin 15 Eylül civarında gerçekleşeceğini tahmin ediyor.”

Ethereum Merge Provası yapıldı

Ethereum geliştiricilerinin 10 Ağustos’ta Birleştirme için üçüncü ve son test ortamı ağını (testnet) başarıyla gerçekleştirmeyi başardığını belirtmekte fayda var. ‘Goerli’ olarak tanımlanan yükseltme, Birleşme’nin kostümlü provası olarak kabul ediliyor. Ethereum ağdaki madenciliği ortadan kaldırmaya çalışırken bile, blok zincirindeki birkaç oyuncunun, İş Kanıtı (PoW) durumunu korumak için bir çatalı seçebilecekleri spekülasyonuyla yükseltmeye karşı çıktığını belirtmekte fayda var.

 ethereum merge
ethereum merge

Ancak Buterin, madencilere Ethereum Classic (ETC) gibi diğer ilgili ekosistemlere geçmelerini tavsiye etti. Ayrıca Buterin, bir çatalın Ethereum ekosistemine önemli ölçüde zarar vermeyeceğine inanıyor.

Aynı zamanda, Ethereum’un en büyük ikinci madencilik havuzu olan f2Pool, Merge yükseltmesini destekleme konusundaki nihai kararın madencilik topluluğuna bağlı olduğunu savundu. Genel olarak, Merge yükseltmesi Ethereum için önemli kabul edilirken, analistler ikinci sıradaki kripto için yükseliş görünümü öngörüyor.

Kaynak

Etiketler: