1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum’da Çift Doji oluşumu, işte fiyat hedefi!

Ethereum’da Çift Doji oluşumu, işte fiyat hedefi!

Ethereum’da Çift Doji oluşumu, işte fiyat hedefi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum (ETH) grafiğinde, yükseliş vadeden mum oluşumu görünüyor. İşte ETH fiyat hedefi.

Ethereum’da Çift Doji oluşumu, işte fiyat hedefi!

Ethereum (ETH) grafiğinde görülen Doji mumu, finansal aracın, açılış ve kapanışı aynı seviyelerde yapması durumunda ortaya çıkıyor. Doji, genel anlamda, boğaların ve ayıların kıyasıya kapıştıkları anlamına geliyor.

İlgili: Borsalarda mum çubuklarının önemi ve verdiği kritik tüyolar!

Dolayısıyla Doji mumu oluştuğunda, piyasa aşağı yönlü ise genel olarak, satış baskısının azaldığı anlamı çıkarılabilir. Bu bakımından traderlar Doji’ye “short pozisyonlardan” çıkma ya da bir fiyat dönüşü beklentisitlye “long pozisyonlar” açma işareti olarak bakarlar.

Öte yandan bir duble Doji, yani “Çift Doji” oluşumu ise, taderlara fiyatın her iki tarafa da dönebileceğini gösteren daha kararsız bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

Ethereum'da Çift Doji oluşumu, işte fiyat hedefi!
ETH/USD Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

ETH/USD paritesi haftalık grafikte benzer bir Çift Doji oluşumu söz konusu. Bazı analistler, bu oluşumla birlikte fiyatın, 200 Haftalık MA (1625 dolar) seviyesine inebileceğini öngörse de. Bazıları da fiyatın, 2120 dolara doğru yükselebileceği görüşünde.

Ethereum'da Çift Doji oluşumu, işte fiyat hedefi!
ETH/USD

ETH fiyatının 85 dolardan 4300 dolara yükseldiği trendin, Fib 0,5 bölgesi, 2120 dolarda bulunuyor. Buranın da üzerinde, Fib 0,382 (2700 dolar) 50 haftalık EMA seviyesi ile çakışıyor. Analizler Eylül sonu itibariyle ETH’nin yükseliş hedefinin 2700 dolar ve 50 EMA bölgesi olabileceği görüşünde.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,635.07

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

İlgili: Ethereum (ETH) güncel yorum, fiyat tahmini, ETH fiyat analiz

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.