1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 21 milyon Bitcoin çıkarıldığında ne olacak?

21 milyon Bitcoin çıkarıldığında ne olacak?

21 milyon Bitcoin çıkarıldığında ne olacak?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin yalnızca 21 milyon arza sahip. Peki son BTC’de piyasaya çıktığında ne olacak?

21 milyon Bitcoin çıkarıldığında ne olacak?

Bitcoin(BTC)nin dolaşımdaki arzı, 19 milyonu geçmiş durumda. Geriye üretilecek 2 milyondan az BTC kaldı.

Bitcoin BTC’yi madenciler çıkarıyor. Madencilerin iki türlü gelir kalemi var. 1.si block ödülü olarak aldıkları BTC’ler ve ağ üzerinde gerçekleşen işlemlerden aldıkları ücretler. Bitcoin’in code yazarı Satoshi her 4 yılda bir block işlemleri sonrasında alınan BTC ödüllerini yarıya indiren bir algoritma geliştirdi. Dolayısıyla, Bitcoin Halving denilen süreçte, her 4 yılda bir BTC ödülleri yarıya iniyor. Bu ödüller yalnızca Bitcoin madencileri aşısından önemli değil, zira Bitcoin, bu şekilde, madenciler vasıtasıyla piyasaya sürülüyor.

 

21 milyon Bitcoin çıkarıldığında ne olacak?

Mevcut sürecin devam etmesi durumunda 21 milyon BTC’nin tamamının piyasaya sürülmesi , 2140 yılını bulacak. O dönem geldiğinde, madencilerin de tek geliri işlem ücretlerinden aldıkları pay olacak.

Bitcoin meraklıları, o dönem geldiğinde işlem ücretlerinden elde edilen gelirin, şu anki gelirlere nazaran astronomik seviyelere çıkabileceğine inanıyor. Günümüzde, Bitcoin’in kullanım alanı kısıtlı ve sınırlı. BTC’nin ticari işlemlerde kullanılması ise oldukça nadir bir olay. Önümüzdeki yıllarda, daha fazla kurumsal yatırımcının, bankaların Bitcoin’i benimseyeceğini düşünmek hiç de yanlış olmayacaktır. Bitcoin’in sürdürülebilir olması için madencilerin gelirlerinin de akıcı ve tatmin edici olması gerekiyor. Şu an için madencilik talep gören ve block gelirlerinden elde edilen BTC ile de oldukça karlı bir iş sektörü. Gelecekte de bu sürecin, büyüyen Bitcoin ağının yükünü kaldırabilecek ölçekte icra edilmesi gerekiyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 23,422.28

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: