1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analist bir sonraki Bitcoin boğa rallisinin tarihini açıkladı

Ünlü analist bir sonraki Bitcoin boğa rallisinin tarihini açıkladı

Ünlü analist bir sonraki Bitcoin boğa rallisinin tarihini açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası ve Bitcoin fiyatı 2022 yılının ilk yarısında iyi bir dönem geçirmedi. Bundan dolayı yatırımcı ve traderler en çok “dibin ne zaman görüleceği” ve “bir sonraki boğa koşusunun ne zaman olacağını” merak ediyor. Bir analist bu sorulara cevap veriyor.


Ünlü analist bir sonraki Bitcoin boğa rallisinin tarihini açıkladı

Ünlü kripto para analisti Richard Knight, 7 Haziran’da Medium üzerinde, dördüncü Bitcoin halving olayının etkileri konulu bir makale yayımladı. Knight, bu makalesinde Bitcoin ve kripto para piyasasındaki düşüş trendinin 2023 yılının başına kadar devam etmesini beklediğini belirtiyor. Ayrıca bir sonraki Bitcoin boğa koşusunun da Mayıs 2023’te başlayacağını söylüyor. Tabii yeni bir ralli için önce piyasanın dip yapması gerekiyor. Analist aynı zamanda piyasanın Kasım ya da Aralık 2022’de dip yapmasını beklendiğini açıklıyor.

Analistlerin çoğu, bir sonraki Bitcoin halvinge yaklaşan yıllarda fiyatın artmasını bekliyor. Bu beklentinin başlıca sebebi özellikle birinci ve ikinci halving olaylarında yaşananlar ve geçmiş veriler.

Ayrıca bakınız: Bir sonraki Bitcoin halving ne zaman?

Üçüncü Bitcoin halving, küresel pandemi, artan düzenleyicilerle ilgili spekülasyonlar ve kripto paralara kurumsal ilginin arttığı bir ortamda gerçekleşmişti. Bu ek belirsizlikler de hesaba katılınca Bitcoin fiyatının nihayetinde hangi seviyede karar kılacağını öngörmek zorlaşıyor.

Ünlü analist bir sonraki Bitcoin boğa rallisinin tarihini açıkladı

Bitcoin Halving grafiği Kaynak: Coin Metrics

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Tabii yine de Bitcoin halving sektörünün en önemli olayı. Çünkü halving sonrası piyasaya her seferinde daha az BTC sürülecek ve arz yüzde 50 düşecek. Bundan dolayı coin başına fiyat da artıyor.

Bu olay aynı zamanda Bitcoin’in az bulunurluğunu garanti altına alan bir olay. Halving BTC enflasyonunu da düşüyor.

2008 yılında Bitcoin blockchain çalışmaya başladığında blok başına ödül 50 BTC idi. Her 210,000 bloktan sonra bu arz yüzde 50 azalıyor. Bu olay her dört yılda bir tekrar ediyor.

Kaynak

Etiketler: