okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.59%
Bitcoin
68.803,52 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,81 USDT
bch
BCH
0.85%
Bitcoin Cash
474,38 USDT
xrp
XRP
-0.07%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.51%
Litecoin
83,86 USDT
bnb
BNB
0.02%
Binance Coin
601,78 USDT
sol
SOL
2.2%
Solana
172,41 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
0.89%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.25%
Poladot
7,39 USDT
doge
DOGE
3.23%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

Jack Dorsey’in ilk tweet’ini satın alan yatırımcı şokta! Güncel değeri ne kadar?

Jack dorsey
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ilk tweetini NFT olarak satın alan İranlı yatırımcı kelimenin tam anlamıyla şok yaşıyor. Detaylar haberimizde.

Jack Dorsey’in ilk Tweet’ini satın alan yatırımcı şokta! Güncel değeri ne kadar?

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasında NFT rüzgarı esti. Beeple’ın dijital tablosu 63 milyon dolara alıcı bulduktan sonra bir anda NFT’ler gümdeme düştü ve birçok ünlü isim NFT pazarına dahil oldu. NFT ekosistemi 2021 yılında 13 milyar dolarlık bir hacme ulaştı. Bu büyük pazarın 2022’de daha da büyümesi bekleniyordu ancak kripto piyasasındaki durgunluk NFT’leri de vurdu.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformlarından birini kurduktan sonra attığı ilk tweet NFT olarak 2,9 milyon dolara satılmıştı. NFT’yi İranlı girişimci Sina Estavi almıştı.

Estavi, geçtiğimiz ay büyük yatırım yaptığı bu NFT’yi 50 milyon dolara satışa çıkardı. Kripto girişimcisi, satıştan elde edilecek gelirin yarısının hayır kurumlarına gideceğini ve diğer yarısının blok zinciri girişimlerini büyütmek için kullanılacağını kaydetti. Dorsey de elde edilen gelirin tamamını hayır kurumlarına bağışlamıştı.

nft

Ancak Sina Estavi kelimenin tam anlamıyla büyük bir şok yaşıyor. Zira NFT’ye ortalama 7 ila 10 bin dolar arasında teklifler geldi. Jack’in ilk tweetine verilen en yüksek teklif ise 30,000 dolar oldu.

Jack Dorsey’in ilk tweet’ini satın alan yatırımcı şokta! Güncel değeri ne kadar?

Sina Estavi, BBC’ye yaptığı açıklamada yüksek bir teklif gelmez ise NFT’sini asla satmayacağını açıkladı.

Estavi’nin yaşadığı şok bununla sınırlı değil. Gün geçtikçe verilen teklifler daha da düştü ve şu anda 29 dolarlık bir değer biçiliyor. Ancak İranlı girişimci bu gelişmelerden ders almamış gibi duruyor ki Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’ın ilk tweetini de satın almak istediğini açıkladı.

İlgili: Elon Musk’tan yatırım tavsiyeleri

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.