1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü isimden Ethereum fiyatında “patlama” tahmini! Tarihini de açıkladı

Ünlü isimden Ethereum fiyatında “patlama” tahmini! Tarihini de açıkladı

Ünlü isimden Ethereum fiyatında “patlama” tahmini! Tarihini de açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para dünyasının ünlü ism Arthur Hayes, Ethereum’un ralli yapacağını söylüyor. Bu rallinin ise meraklanan beklene önemli olaydan sonra gerçekleşeceğini belirtiyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü isimden Ethereum fiyatında “patlama” tahmini! Tarihini de açıkladı

BitMEX kurucu ortaklarından olan Arthur Hayes, Ethereum (ETH) fiyatının “geriye doğru gitme” denilen ilginç bir durumda olduğunu söylüyor. Bahsettiği durumda bir varlığın spot fiyatı vadeli piyasalarda işlem gören fiyatından yüksek oluyor.

Hayes’e göre buradaki tutarsızlığın bir açıklaması var. Başlıca sebebi ise ETH’nin Eylül ayı ortasında yapılması planlanan hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişinden önce yatırımcıların hala endişe içinde olması.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik 2,000 dolara çok yaklaştı: Güncel ETH teknik analizi

Ünlü isimden Ethereum fiyatında “patlama” tahmini! Tarihini de açıkladı

Kaynak: Arthur Hayes/Twitter

Hayes aynı zamanda Ethereum’da PoS’a geçişin başarılı olması ya da başarısız olması durumunda yaşanacakları da açıklıyor. En başta Ethereum güncellemesinin başarısız olması durumunda olacakları şöyle özetliyor:

“Eğer marjinal basınç satış tarafından olursa, o zaman piyasa yapıcılar long vadelilerde ve short da kendisini korumak için spot satışları yapmak zorundu. Bu da nakit ya da spor piyasaya aşağı yönlü baskı uygular.”

Tam tersi olur ve ETH 2.0’a geçiş sorunsuz olursa, Hayes’e göre burada muhtemel iki sonuç olabilir. Şöyle açıklıyor:

“Peki, merge başarılı olursa ve kendisini korumaya çalışanlar da short pozisyonları kapatarak yeniden ETH long olursa ne olacak? Ve ‘üçlü halvinge’ inananlar da bu olanlardan faydalanarak long pozisyonlara geçerse ne olur?

Bu sefer baskı alım tarafından olacak ve piyasa yapıcılar da short vadelilerden long spota geçmek zorunda kalacak. Ya da merge öncesi pozisyonlarını değiştirmeleri.”

İlgili – Ethereum fiyatında 3 kat “halving” etkisine hazır mısınız?

Hayes sonuç olarak merge sonucu gelecek pozitif dönüşlerden sonra Ethereum destekçilerinin projenin yükseliş trendine geçtiğini görecek.

Sonuç olarak ünlü girişimciye göre, Merge’in başarılı olmasından sonra Ethereum fiyatından bir “patlama” olacak. Bununla da ETH fiyatı yıl sonundan önce çok daha yüksek seviyelere gelecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: