ETH sahiplerini sevince boğacak Ethereum Merge avantajları

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Merge gerçekleşmesinin eli kulağında. Kripto topluluğunun Birleşme sonrası Ethereum ekosistemi için beklentileri var. Piyasadaki varlıklar, yükseltmenin nihai lansmanı için şimdiden hazırlıklar yapıyor. Bunların yanında, bir kripto uzmanı, yatırımcıların beklemesi gereken bir fenomeni vurguladı.

Yazılım güncellemeleri, Ethereum’un yarılanma sürecini belirliyor

Kripto uzmanı ve Sprise’ın kurucu ortağı Montana Wong, Twitter’da “Üçlü Halvening” konseptini tartıştı. Wong’a göre, fikir orijinal algoritmik Bitcoin halving fenomenini kopyalıyor, ancak daha verimli bir yaklaşımla yapıyor bunu.

Ethereum

Orijinal Bitcoin yarılanmasıyla, madencilerin birkaç yılda bir aldığı BTC tokenlerinde periyodik bir azalma var. Bu, enflasyonist baskıları azaltan ve tokenlerin verilmesini en aza indirmeye yardımcı olur. Ayrıca, madenciler ödüllerini satma konusunda daha isteksiz hale geliyor. Piyasalarda daha az BTC arzı ile varlığın fiyatı bir artış görüyor. PoW kapsamındaki mevcut Ethereum yarılanma yöntemi, BTC ile olanlardan farklı. Algoritmik bir süreç kullanmak yerine, yazılım güncellemeleri yarıya indirme sürecini dikte etmekten sorumludur. Topluluk, süreç üzerinde zaten toplu olarak anlaşmıştı.

Geliştirme ekibi, 2015’ten bu yana madencilere verilen ETH miktarını belirleyen üç güncellemeyi başarıyla uyguladı. 2015’ten 2017’ye kadar 5 ETH verildi; 2017’den 2019’a, 3 ETH; ve 2019’dan bugüne 2 ETH.

Üçlü Halvening fenomeni ETH arzını büyük ölçüde azaltacak

Mevcut güncelleme, Ethereum’un arzını yıllık %4,3 artıran tokenler yayınlıyor. Tokenlerin yüksek düzeyde verilmesi, madencilik sürecini daha fazla madenciyi çekmek için teşvik ediyor. İşte bu noktada yeni tanıtılan “Triple Halvening” fenomeni devreye giriyor. Ethereum PoS’a geçtiğinde, madencilerin modası geçiyor ve yerini doğrulayıcılar alıyor. Doğrulayıcılar daha az enerji tüketir ve doğrulayıcılara verilen tokenler çok daha azdır. Sonuç olarak, ETH arzı, mevcut %4,3 yerine, Birleştirme sonrasında yalnızca %0,4 artacak.

Ethereum
ethereum

Bu aynı zamanda satış baskısında 10 kata kadar bir azalmaya yol açar. Daha az ETH arzı ile fiyat artışı geliyor. İkinci olarak, mevcut Ethereum yazılım güncellemesi EIP-1559, işlem ücretlerinin bir kısmını aktif olarak yakar. Bu aynı zamanda ETH arzında bir azalmaya yol açar.

Son olarak Wong, doğrulama için stake edilen ETH’ye uygulanan kilitlenme süresini tartıştı. Şu anda toplam ETH arzının yaklaşık %11’ini oluşturan 14.04 milyon hisseli ETH var. Bu kısım kilitli. Ancak, sistematik bir süreç olduğu için, staker’lar tüm ETH’lerini bir kerede çekemezler. Wong, bu üç tekniğin Birleştirme sonrası “Üçlü Yarılanma” fenomenini oluşturduğunu kaydetti. Bu, ETH’nin arzını büyük ölçüde azaltacaktır. Bu fenomen, varlığın fiyatını büyük olasılıkla artıracağı için inanılmaz derecede yükseliş motivaayonu sağlayabilir.


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ETH sahiplerini sevince boğacak Ethereum Merge avantajları
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.