okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-2.05%
Bitcoin
68.006,87 USDT
eth
ETH
-2.27%
Ethereum
3.805,77 USDT
bch
BCH
-4.9%
Bitcoin Cash
465,65 USDT
xrp
XRP
-1.66%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-3.09%
Litecoin
82,61 USDT
bnb
BNB
-0.71%
Binance Coin
599,57 USDT
sol
SOL
-1.1%
Solana
168,27 USDT
avax
AVAX
-3.67%
Avalanche
36,86 USDT
ada
ADA
-2.77%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.57%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
-3.35%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
1.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dev yatırım kuruluşundan Bitcoin açıklaması: Son yılların en büyük fırsatı

Bitcoin halving öncesi 1 BTC alım fırsatını kaçırmayın!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatının mevcut durumu dev yatırım şirketinin gözünden kaçmadı. Şirketin finansal uzmanları, BTC fiyatı için “çok ucuz” diyerek önemli değerlendirmelerde bulunuyor.


Dev yatırım kuruluşundan Bitcoin açıklaması: Son yılların en büyük fırsatı

Dünyanın en büyük finansal hizmetler şirketi Fidelity Investments, Bitcoin (BTC) fiyatının şimdi önemli bir fırsat sunduğunu düşünüyor.

Fidelity’in üst düzey yetkilisi Jurrien Timmer, Bitcoin fiyatını ağın büyümesi ile yükseleceği tezi üzerinden, lider kripto paranın şu an çok ucuz göründüğünü belirtiyor. Şöyle açıklıyor:

“Eğer Bitcoin’in benimsenme eğrisi tezine inanacak olursak (yani ağın önceki S-eğrileri doğrultusunda genişlemeye devam edeceğini), o zaman Bitcoin’in bu seviyelerde çok ucuz olduğunu düşünmeye dayanaklarımız var.”

İlgili – Bitcoin fiyatı 2 kritik seviyeyi kırdı: Güncel BTC teknik analizi

Dev yatırım kuruluşundan Bitcoin açıklaması: Son yılların en büyük fırsatı

Kaynak: Fidelity

Makro uzmana göre, Bitcoin’in fiyatı şu an gerçek ve tahmin edilen ağ büyümesinin çok altında. Şöyle devam ediyor:

“Benim için buradaki çok önemli husus, benimseme eğrisinin eğimidir. İster cep telefonu eğrisini isterse de internet eğrisini örnek olarak kullanalım, Bitcoin’in fiyatı gerçek ve öngörülen ağ büyüme eğrisinin altında. Bu eğri, Bitcoin fiyatı için temel bir değerlendirme aracı görevi görüyor.”

Timmer daha önce de yaptığı açıklamada, Bitcoin’in benimsenme oranının muhtemelen mobil telefonlar ve internet teknolojisi eğrisini takip edeceğini belirtmişti.

Bitcoin’in dijital altın olduğu söyleminden de yola çıkan Timmer, son piyasa düşüşü sırasında lider kripto paranın aşırı satıldığını ve ikisi yan yana kıyaslandığında trendden saptığını söylüyor.

İlgili – Bitcoin ve Ethereum fiyatlarına yeni güç: Yükseliş devam eder mi?

Makro finans uzmanı, Bitcoin alan kişilerin davranışlarını da değerlendiriyor. Özellikle bir duruma dikkat çekiyor. Son yaşanan kripto düşüş trendine rağmen, Bitcoin’in üç aydan daha az süre tutanların sayısı (kısa vadeli yatırımcılar) göreceli olarak değişmedi. Ancak diğer yandan 10 yıldan uzun süredir BTC HODL yapanların (uzun vadeli yatırımcılar) sayısı ise artıyor.

Bu veriler üzerinden şunu belirtiyor: “Bitcoin’i bu günlerde kimler alıyor? Öyle görünüyor ki turistler (kısa vadeli yatırımcılar) değil. Çünkü üç aydan kısa süre Bitcoin tutanların sayısı neredeyse hiç değişmedi.”

Şu an Bitcoin’i 10 yıldan uzun süre tutanlar alıyor. Burada yüzde 13’lük bir artış var. Uzmana göre bundan dolayı BTC şu an çok ucuz ve iyi bir fırsat sunuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.