Bu 2 altcoin piyasadaki düşüşe rağmen pozitif sinyaller verdi

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geride bıraktığımız haftada kripto para piyasalarında genel olarak aşağı yönlü hareketler hakimdi. XRP ve Cardano (ADA), kripto piyasasındaki düşüşe rağmen geçen hafta olumlu akışlar çekmeyi başardı. Ripple (XRP) ve  Cardano (ADA)’nun, geçen haftayı pozitif fon akışı değerleriyle bitiren birkaç altcoin arasında olmasının sebeleri bu yazının konusunu oluşturuyor.

Bu 2 altcoin piyasadaki düşüşe rağmen pozitif sinyaller verdi

CoinShares’in en son haftalık fon akışı raporuna göre, birkaç kripto para haftayı pozitif akışlarla bitirdi. Bununla birlikte, XRP ve ADA, kripto piyasadaki önemli bir düşüşe rağmen, nispeten küçük olsa da yatırımcılardan ücretsiz fon çekmeyi başardı. Rapora göre Cardano (ADA), haftayı 500.000 $ ‘lık pozitif fon akışı değeriyle kapatmayı başardı. Aynı zamanda, Ripple (XRP) 300.000 dolar kazandı. Bşarılı sayılabilecek bu kripto para birimleri arasında en yüksek giriş değerine sahip olan lider altcoin Ethereum (ETH) idi, 2,9 milyon dolar iler. İstatistikleri Cardano (ada)’ya eşit olan BNB diğer bir kripto paraydı.

Altcoin

Resmin diğer tarafında ise, 15.7 milyon dolarlık çıkışlı Bitcoin (BTC) ve 1.4 milyon dolarlık çıkışlı Solana (SOL) vardı. Kripto pazarının aktörlerinin Ethereum’a önemli girişleri, Ethereum Merg etrafındaki rüzgar ile açıklanırsa, XRP ve Cardano tarafında haftanın başarıyla tamamlanması muhtemelen yatırımcıların projelere kalıcı bir inancı olarak kabul edilebilir.

CoinShares tahminlerine göre, piyasa hacimlerinin son derece düşük kaldığı bir zamanda, hem XRP hem de ADA, yıllık ortalamanın %55’inde ve tüm yıl için ikinci en düşük seviyede fon getirmeye devam ediyor. XRP ve ADA’da neler oluyor? Şu anda, yukarıda açıklanan her iki projenin olumlu yönlerine rağmen, her iki kripto para birimi de çok fazla baskı altında. XRP, menkul kıymet olmadığını kanıtlayarak ve on binlerce insanı toplu davalarda birleştirerek ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna karşı mücadele etmeye çalışıyor. Öte yandan Cardano, sistemdeki en ufak bir hatanın bile anında felaket olarak nitelendirildiği, çok gecikmeli Vasil Harforkunu başlatmakla meşgul.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu 2 altcoin piyasadaki düşüşe rağmen pozitif sinyaller verdi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.