1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2018’de Bitcoin’de dibi bilen analistten Ethereum için bu tarihte güçlü ralli tahmini

2018’de Bitcoin’de dibi bilen analistten Ethereum için bu tarihte güçlü ralli tahmini

2018’de Bitcoin’de dibi bilen analistten Ethereum için bu tarihte güçlü ralli tahmini
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2018 yılında Bitcoin’in (BTC) ayı piyasasında yaptığı dibi önceden doğru bilen ünlü kripto para analisti, şimdi de Ethereum (ETH) için güçlü bir performans tahmininde bulunuyor. Hem de tarih olarak 2022’nin geri kalan bir dönemine işaret ediyor.


2018’de Bitcoin’de dibi bilen analistten Ethereum için bu tarihte güçlü ralli tahmini

Kripto para sektöründe Smart Contracter takma adıyla bilinen ünlü analist, Twitter’de 210,600 takipçisi ile son analizlerini paylaştı. Özellikle de Ethereum’a dikkat çekiyor. Analiste göre ETH fiyatı 2022 yılının dördüncü çeyreğinde yüzde 70’e yakın bir ralli yaşayacak. Ancak üçüncü çeyreğin geri kalanında ETH’yi büyük zorluklar beklediğini de belirtiyor. Smart Contracter şöyle açıklıyor:

“Öyle görünüyor ki ETH’de büyük bir ABC düzeltmesi ve ardından da beş dalga yükselişi başlıyor. Şimdilik dalga A gibi görünüyor. Bir sıçrama bekliyorum. Bu da yakında lower high ile sonuçlanacak.

1,300 dolar hala dikkat edilmesi gereken bir nokta. Özellikle de alım için. Bence oraya (1,300 dolara) ulaştığımızda bahsedilen yapı çok daha doğru görünmeye başlayacak.”

İlgili – Ethereum fiyatının tutunduğu kritik destek: Güncel ETH teknik analizi

2018’de Bitcoin’de dibi bilen analistten Ethereum için bu tarihte güçlü ralli tahmini

Ethereum grafiği Kaynak: Smart Contracter/Twitter

Smart Contracter, Elliott Wave teorisi analiz türünü kullanması ile bilinen bir analist. Elliott Wave teorisi ise dalgalar halinde oluşma eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan teknik bir analiz yaklaşımı olarak tanımlanabilir.

Analistin paylaştığı grafiğe baktığımızda şunu görüyoruz. Ethereum fiyatı Ekim itibariyle 1,300 dolara düşebilir. Tabii ardından ise yıl sonundan önce 2,200 dolara doğru güçlü bir ralli başlatma fırsatına da sahip olacak.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin ve kripto piyasası için keskin yükseliş tahmini

Smart Contracter’in bu analizi, uzmanın kısa vadede Ethereum konusunda ayı olduğunu gösteriyor. Buna rağmen başka bir ünlü kripto analist Rekt ise 327,200 Twitter takipçisine, Ethereum’un hala boğa momentumunu kazanarak 1,800 dolar destek seviyesini geri alabileceğini söylüyor.

Bu arada ETH fiyatı ise günlük bazda yüzde 1.36 yükseliş ile 1,625 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Etiketler: